TVÜrünler

Xiaomi Mi TV Stick VS Xiaomi Mi Box S

Mi TV Stick VS Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi Box S ve Stick televizyonunuza bağladıktan sonra Adroid bir tabletiniz oluyor gibi düşünebilirsiniz. Televizyon kutusu sayesinde YouTube, Netflix ,Spotify gibi uygulamalara girebiliyorsunuz. Google Play üzerinden istediğiniz uygulamaları kurabiliyorsunuz. Xiaomi Mi TV Stick VS Xiaomi Mi Box S Ama Hangisi daha iyi?

Ayrıca Google Asistan özelliklerini de kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Google Play üzerinden de Mi Box S’e istediğiniz uygulamaları kurabiliyorsunuz. Bu sayede televizyonunuzun fonksiyonlarını artmış oluyor.

Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi Box S
Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi Box S boyut olarak büyük, kutu şeklindedir. 4K çözünürlükte olması ile muazzam bir deneyim yaşatıyor. Kutuyu açtığınızda, Mi Box, kumanda, adaptör ve HDMI kablosuz karşımıza çıkıyor. Kumanda ABS Plastikten yapılmış.

Kumandanın üzerinde ise mikrofon, yön tuşları, ileri geri , ana menü, ses açma kapama tuşları bulunmakta. Ayrıca Netflix ve Live kısa yol tuşları bulunmakta. Arka kapağı çıkarttığımızda ise 2 tane ince pille çalıştığını görüyoruz. Kumandanızı koltuğun arkasına koyup bassanız bile algılayabiliyor.

Xiaomi Mi Stick

Xiaomi Mi Stick
Xiaomi Mi Stick

Mi Sick boyut olarak Mi Box dan çok daha küçüktür. FHD çözünürlüktedir. Eğer ki televizyonunuz 4K ise Mi Stick almak biraz mantıksız olur. Kutusunu açtığımızda ise, Mi Stick, kumanda ve adaptör karşımıza çıkıyor. Mi Stik in ucunda HDMI ucu olduğundan dolayı kutudan HDMI kablosu çıkmıyor.

Kumanda ise Mi Box dan farklılık olarak silikon bir yapıdadır. Silikon olması elde daha hoş bir hissiyat bırakıyor. Mikrofon yerine sesli asistan bulunuyor. Kısa yol tuşları ise Netfix ve Prime Video tuşları mevcut. Prime Video tuşu Mi Box da mevcut değil. Fakat 2 üründe de Amazon Prime‘a girebilirsiniz.

Xiaomi Mi TV Stick ve Xiaomi Mi Box S Hangisini Almak Mantıklı?

Öncelikle en göze çarpan fark boyut farkı. Aralarında neredeyse 3-4 katlık bir boyut farkı var. Mi Sick küçük olması nedeniyle taşınabilirlik avantajı oluyor. Eğer ki Mi Box Si bir yere götürecekseniz HDMI kablosu ve adaptörü de götürmeniz gerekiyor. 2 cihaz da Netflix sertifikası mevcut.

Bazı tv boxlar 4K olmasına rağmen Netflix de 4K görüntü alamıyorsunuz. Bunun nedeni ise sertifikası olmamasıdır. Amazon Prime, YouTube, Netflix, Spotify, Puhu Tv ve Blutv gibi uygulamaları rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz.

Mi Stik in avantajı ise Mi Box ile aralarında 150-200 TL bir fiyat farkı var. Aralarında 1BG lık ram farkı var. Ayrıca tükettikleri güçte farklı. Mi Box S daha performanslı çalışıyor. Mi Box a klavye veya fare de bağlayabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu