TVÜrünler

SAMSUNG QLED VS LG NANOCELL

 Ülkemizde pek çok insan günün yarısını televizyon izleyerek geçiriyor. Samsung ve LG ülkemizde önde gelen markalardan olduğu için çoğu insan hangisini alacağına karar veremiyor.

LG NANOCELL

LG NANOCELL
LG NANOCELL

LG NANOCELL teknolojisi panel üzerinde bulunan bir nanometre ölçüsündeki nano partiküller sayesinde soluk renkleri filtreler canlı ve gerçek renkler üretir yani donuk renkleri  gidermek ve saflığını arttırmak için temizliyici görevini gören  nanopartiküller kullanılmaktadır istenmeyen renkleri görüntüden kaldırarak daha saf daha pür daha keskin bir renk veren teknolojidir.

NANOCELL Tv ler ips  ekranıda  kullanmaktadır yani LG NANOCELL si samsunga göre  biraz daha ön planda olmaktadır. Sadece  teknoloji değil görünüş olarak  dizayn olarak ta ambiyansını bozmamak için bir tablo görüntüsü şeklinde bir televizyan tasarlanmış bunun yanında oyun oynayanlar için de herşey düşünülmüş daha canlı daha net ve dev  ekranda oyun oynama lüksünü vermişler.

Oyun oynarken en önemli sıkıntılardan birisi ekranda gecikme ve takılma olması NANOCELL bunu aşmış ve düşük gecikme modu sayesinde bu aşılmış ve görüntünün gerçek zamanlı oyun oynama deneyimini eksiksiz hale getirmiş.

Samsung QLED

Samsung QLED
Samsung QLED

QLED aslında  görüntü kalitesini iyileştirmek için  kuantum noktalarını  kullanan bir LED TV’dir kuantum yayan diyot  anlamına  gelen QLED  o lede benzer  fakat farklı bir mantıkla çalışmaktadır ledin sağlayabileceği neredeyse  laf ışık üreten bir filtre gibi davranan kuantum dot uygun ışığa maruz kaldığında dalga boylarındaki parlak renkleri kuantum noktaları ile televizyonda yansıtan bir filtre görevidir.

Dahili ışık sensörleri sayesinde  odada bulunan ışık  düzeyi deiştiğinde  kendi  ona göre  ayarlamakta ve netlik kalitesini değiştirmektedir . Işığı açtığımızda  perdeyi açtığımızda görüntüdeki bulanıklık bu teknoloji sayesinde  geçmekte  ve daha rahat bir görüntü izleyebilmekteyiz . Hassas arkadan aydınlatma kontrolü sayesinde mevcut olan ışığı ve karanlığa bağlı olarak sürekli açılıp kapanmakta ve renk canlılığını ortama göre engellemektedir.

QLED’ in sunduğu geniş  izleme açısı teknolojisi ile birlikte daha parlak  daha keskin daha canlı renkler  odanın her yönünden eşit bir şekilde  izlememizi sağlamaktadır Samsung’un yeni bir teknolojisi mevsüt o da  OTS yani nesne takip eden ses anlamına geliyor bu sayede ses ekranda nesnelerin  hareketlerini takip ederken  her zamankinden daha dinamik bir şekilde akar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu