HobiÜrünler

Playstation 4 VS Nintendo

Playstation 4 veya Nintendo, almayı düşünüyorsunuz ama kararsızsınız, Sizler için bu 2 konsolu inceledik. Ps4 mü Nintendo mu? Sorusunun cevabı Aşağıdaki makalede bulabilirsiniz. Peki ya hangi konsol daha iyi?
Playstation 4 vs Nintendo Switch Savaşları

Playstation 4
Playstation 4

Playstation 4 ; Oyun konsolu ve oyunları, fiyat olarak diğer konsollardan yüksek olsa da 2. el piyasası ile gayet uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Oyun açısından zengin olan bu konsol Yaz-Yılbaşı-Bahar gibi indirim günleri sayesinde oyunları daha ucuza alabiliyorsunuz. Tabi ki bu ürün mükemmel değil kötü yanları da var, Depolama olarak 500 GB -1 TB olarak değişiyor, son dönemlerde çıkan oyunlar için yetersiz bir depolama diyebiliriz. Ayrıca Ps4 de joysticki( Oyun Kolu ) tuşları kaliteli ve yumuşak ancak ergonomik olmadığı için bileklerde ağrılar olabilir.

Nintendo Switch ; Tasarım olarak başarılı olsa da konsol ve oyun fiyatları yüksektir, Ps4ün aksine 2.el piyasası yok denilicek kadar azdır ve özel indirimleri yoktur.Depolaması ise ortalama 32 GBtır. Nintendo Switchi bu kadar sevilmesinin nedeni ise kolayca taşınması en büyük etkendir.Nintendo Switch evde ,parkda,toplu taşıma araçları vb. gibi yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nintendo
Nintendo

Nintendo Switch, joysticki bedava gönderilicektir, fakat kare şeklinde olup tuşları küçük ve kalitesizdir.Nintendo Switchin piyasada bulunan oyun kolu 250-500 TL civarındadır. Bu kol hem ergonomik hemde yumuşaktır, Nintendo Switch almayı düşünüyorsanız ekstra olarak joystick almanızı tavsiye ederim. Son olarak bi konuya değinmek isterim,Doom oyununu öğrnek alırsak 2 konsolda da çalışıyor,Grafik ve FPS ( Frame Per Second )Olarak Playstation 4 Nintendo Switchden daha iyidir.

Eğer ki evde çok vakit geçiriyorsanız Ps4 sizin için mükemmel bir konsol olucaktır. Eğer ki ben evde ve dışarıda zaman geçiriyorum derseniz istiyorum derseniz Nintendo Switch almanızı öneririm.( Ne tür oyunlar sevdiğinize de bağlı)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu