Cep TelefonlarıÜrünler

Oppo A73 VS Xiaomi Redmi Note 9

Bugün sizlerle eşit fiyatlı iki telefonu karşılaştıracağız. Bu her iki telefonda 2600 TL civarında peki 2600 TL verecek olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Tasarım Olarak

Tasarım olarak baktığımızda redmi xiaomi note 9  modeli güncel  xiaomi tasarım çizgisini koruyor. Yani bildiğimiz Xiaomi telefon  diyebiliriz hem renkler için hem de  tasarım çizgisi için ancak oppo A73 tarafına geçtiğimizde bu sefer yenilikçi bir telefon tasarımı görüyoruz xiaomi redmi note 9 a göre biraz daha şık biraz daha farklı duran bir telefonla karşı karşıyayız.

Bunun sebebi de arkada kadifemsi bir yapıya sahip olması telefonun ve ayrıca  bu yapını üstünde bir simgeler var bu simgeler de  bu telefona ayrı bir şıklık katıyor. Boyutlara baktımız zaman her iki telefonun boyutları oldukça benziyor yalnız Oppo A73 bir tık daha küçük kalıyor.

Ekran Olarak Hangisi Öne Çıkıyor?

Ekran Olarak Hangisi Öne Çıkıyor
Ekran Olarak Hangisi Öne Çıkıyor

Xiaomi redmi note 9 modelinde 6.53 inç boyutunda FULL HD LCD bir ekran bulunuyor. Oppo  A73 tarafına geçtiğimizde ise bu sefer ekran boyutunun 6.44 inç düştüğünü çözünürlüğü FULL HD de kaldığını Ekran teknolojisinin ise amoled olduğunu  görüyoruz. Amodel ekran teknolojini kullandığı için biraz daha canlı bir daha parlak renkler sunmayı başarıyor ancak xiaomi redmi note 9 un şöyle bir avantajı var ki IPS LCD ekranı olmasına rağmen biraz daha parlak  bir deneyim sunuyor yani güneş altında telefon bakıyorsanız xiaomi redmi note 9 bakmanız  bir tık daha kolay  olacak .Ayrıca her iki telefon da çerçevesiz bir erkan yapısına sahip.

Donanım Olarak Hangisi Daha Ön Planda ?

Xiaomi redmi note 9 modelinde MEDIATEK HELIO G85  işlemcisini görüyoruz.  Oppo a 73 de ise SNAPDRAGON 662 işlemcisini görüyoruz. MEDIATEK HELIO G85 biraz daha oyun odaklı geliştirilmiş bir işlemci ancak SNAPDRAGON 662 performans olarak çokta gerisinde kalmıyor nerdeyse benzer sonuçlar belli etmeye çalışıyor. donanım tarafında en büyük farklardan bir tanesi de  Xiaomi redmi note 9 3 GB ram yer verilirken  Oppo A73 te 4 gb yer veriliyor. Bu  farkı da telefonu aldığımız ilk zamanlar fark etmeseniz de ilerleyen zamanlarda  ciddi farklar olacağını görebilirsiniz .

Depolama Tarafına Geçecek Olursak ?

Depolama Tarafına Geçecek Olursak
Depolama Tarafına Geçecek Olursak

Xiaomi redmi note 9 un 64 GB’lık bir depolama alanı varken. Oppo A73 ün 128 GB’lık bir depolama alanı var.64 GB günümüzde kimseye yetmiyeceği için 128 GB’dı  sizlere önerebilirim .

Kamera Tarafında Hangisini Tercih Etmeliyiz ?

Her iki telefon kamera noktasında benzer özelliklere sahip bu benzer özelliklerden bir tane de  her iki telefonda arkasında 4 adet  kameraya yer verilmesi peki bu kameralar ne işe yarıyor. Her telefon için söylüyorum bunlardan bir tanesi normal geniş açı kamera diğeri ise  ultra geniş açılı kamera  diğer ikisi ise derinlik algılayıcı kamera görev yapıyor ancok Xiaomi redmi note 9 un burada şöyle bir avantajı varkı 48 megapiksel  et 1.8 diyafram açıklığına sahip ana kamerası oppo a73 e göre daha da başarılı bir performans veriyor . Oppo A73 ün ana kamerası ise 16 megapiksel  çözünürlüğünde et 2.2 diyafram açıklığına sahip .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu