Cep TelefonlarıÜrünler

Note 20 Ultra VS Iphone 12 Pro

Günümüzde telefon hayatımızın her alanında olduğu için sizlere bugün Note 20 ultrayla , Iphone 12 Pro’ yu karşılaştıracağız.

Tasarım Olarak Hangisi Daha İyi ?

İlk  baktığımızda göze çarpan şey Iphone 12 pro’ nun  ön kısmındaki çentiğine karşılık Note 20 ultrada gördüğümüz gibi damla   tasarımı var  böyle bakıldığında samsung note 20 nin birazcık daha modern birazcık daha  tasarım trendlerine  uygun olduğunu söyleyebiliriz . Diğer göze çarpan ayrıntı iste  note 20 ‘ nin e screen denilen kavisli ekran oluyor Iphone geçtiğimiz zaman  bu köşeler  birazcık daha kalın ve daha keskin görünüyor. Telefonların arkasını  çevirdiğimizde  net bir şekilde çok ciddi farklılıklar ortaya çıkıyor . Note 20 tarafında kamera kısmında çok daha ciddi bir çıkıntı  ve köşeli bir tasarım fark edilirken Iphone 12  pro tarafına baktığımız zaman daha oval hatlar ve daha kibar bir çıkıntı görünüyor.

   Ekran Tarafına Gelecek Olursak

note20ultra

Iphone 12  pro’nun   ekranı 6.1 inç Note 20 ultranın ise 6.9 inç yani aslında rakamsal anlamda  08 lik bir fark  görünse bile her iki telefonu yan yana tuttuğunda ciddi bir boyut ve ekran farkının olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Diğer farksa artık yeni yeni trendlerde önemli olamaya başladı. samsung note 20 de ekranımız 120 hz tazeleme hızına sahipken Iphone 12 pro tarafında 60 hz tazeleme hızı görüyoruz. Fakat şöyle bir  algı oluşmasını istemiyoruz son kullanıcı anlamında her iki ekranda gayet kaliteli . Iphone 12 çözünürlük olarak biraz aşşağıda kalmış olmasına ramen yan yana koyduğumuzda ciddi fark görünmemektedir.

Kamera Olarak Hangisi Daha İyi ?

Iphone 12 pro tarafında arkadaki 3 kameranın üçüde  12 megapiksellik değere sahip ekstra olarak bir adet lidar sensörü var ( 3D modellemede kullanılıyor) .Samsunf tarafına baktığımız zamanda ise 108  megapiksellik bir ana kamera  12 megapiksellik bir telefoto kamera yine 12 megapiksellik  ultra geniş açılı  lensli kameramızı görüyorum.

  Peki Donanım Olarak Hangisi Daha İyi ?

iphone12

Iphone 12 pro da  note 20 ultra da piyasadan alabileceğiniz en güçlü donanımlara sahip cihazlar . Samsung bidiğiniz gibi bu tarz amiral gemisi cihazların exynos lu model ve 8 GB lı ram le sundu. Iphone tarafında ise 5 sanometrelik bir mimariye sahip olan ve firmanın iddiasına göre  piyasanın en  iyi mobil işlemci olan A14 BIONIC bulunuyor RAM ide 6 GB  fakat burda  her iki telefonun işletim sistemi farlı olduğu için birinin RAM i 8 birini 6 olması düşüklük veya yükselik göstergesi değil  IOS işeltim sistemi Ram konusunda Android e göre daha optimize bir iştelim sistemi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu