Cep TelefonlarıÜrünler

iPhone 13 ve iPhone 13 Mini Özellikleri

En İyi iPhone Hangisi

IPhone 13 ve iPhone 13 Mini tüm özellikleri, iPhone 12 ve iPhone 12 Mini ile farkları, yenilikler, satış tarihi. Yeni iPhone 13’ler ile ilgili tüm detayları anlatacağım günün sonunda adil bir değerlendirme yaptığımızda ortaya nasıl bir sonuç çıkıyor gelen yenilikler ne derece önemli , iPhone 12 ve iPhone 12 Mini almak hala daha mı mantıklı yoksa bu modellerde önemli gelişmeler var mı?

Arka Tasarımı

IPhone 13 modelleri tasarımsal olarak belirleyici bir farkla geldi Tasarım aslında değişmedi yani aynı gövde içerisinde bazı farklılıklar var arka taraftan baktığımızda ilk göze çarpan değişiklik kamera modülünde kameraların dizilimi değişti

Artık dikey olarak alt alta konumlandırılmış kameralar yerine çapraz konumlandırılmış kameraları görüyoruz. Tabi sadece dizilimleri değil özellikleri de değişti daha gelişmiş ve daha büyük lensler önemli yeniliklerle IPhone 13 serisinde yer alıyor.

Ön Tasarımı

Ön tarafa baktığımızda çentiğin biraz küçüldüğünü görüyoruz. Çentiğin kaldırılması yönünde beklentiler vardı  ama bu seride olmadı çentik küçültülmüş olarak devam ediyor iPhone 12 serisinde tanıştığımız seramik şilt ön yüzey 13 lerde de devam ediyor  bir akıllı telefonlarda kullanılan en sağlam cam vurgusu tekrar edildi.

Kasa yapısı

IPhone 13 ve IPhone 12 kasa yapıları nerdeyse aynı gibi görünse de dikkat çekmeyen farklar var. Uzunluk ve genişlik her iki modelde de aynı fakat ağırlık ve kalınlık tarafında farklar görüyoruz IPhone 12 7.4 mm kalındığında  ve 162 gr  ağırlığındaydı.

IPhone 13 biraz kalınlaşmış ve 11 gr kadar da ağırlaşmış 7.65mm kalınlığında yeni model 173 gr ağırlığa sahip benzer durum mini modeller için de geçerli  yine uzunluk ve genişlik bire bir aynıyken IPhone 13 minide aynı oranda artmış ve 7.65 mm olmuş. IPhone 12 mini de 133 gr olan ağırlık ise 7 gr artarak IPhone 13 minide 140 gr olmuştur.

Kamera Özellikleri

F1 6 diyaframlı 12 Mega Piksel ana kamera ve F2 4 diyaframlı ultra geniş açı kamera 12 Mega Piksellik kamera var buraya kadar önceki modellere benziyor. Fakat bu versiyon daha iyi fotoğraflar ve daha iyi videolar için %47 daha fazla ışık alıyor.

Önceki nesilde sadece Pro Max yer alan sensor bazlı optik görüntü stabilizasyonu artık tüm IPhone 13 modellerinde standart hale geldi bu IPhone 12 ve IPhone 12 mini optik görüntü stabilizasyonuna göre çok önemli bir gelişme çok daha sarsıntısız Gimble kullanıyormuş gibi akıcı videolar ve daha profesyonel fotoğraflar çekebileceksiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu