Ürünler

Viomi Alqha S9 VS Dream Mob F9

Son yıllarda Türkiye‘de popüler olan akıllı süpürgeler ev temizlemek konusunda oldukça başarılı. Evde hayvan besleyenler, ofiste temizlik elemanı bulundurmayanlar, hafta sonu kıymetli vaktinin tamamını temizliğe vakfetmek istemeyenler için mükemmel bir teknoloji. Robot süpürgeler siz evde olmasanız bile belirlediğiniz alanı temizleyebiliyor.

Viomi Alpha S9 Özellikleri

Viomi Alpha S9 Özellikleri
Viomi Alpha S9 Özellikleri

Viominin bu modelinde şu anda gelişmiş bir robot süpürgeden beklediğiniz süpürge ve paspas yapabilme özelliğinin yanında kendi toz haznesini otomatik olarak boşaltabiliyor. İlk olarak robot süpürgeden başlayalım. Viomi robot süpürgesi piano black ve beyaz renkleri ile satılıyor.

Boyutuna göre çok yüksek bir emiş gücüne sahip. 2800 Pascal’a ( basınç birimi ) sahip olan bu model diğer süpürgelere göre daha yüksek bir konumda.

Robot süpürgenin ortasında lidar sensör bulunuyor. Bu sensör evi haritalandırmak için kullanılıyor. Yan tarafında ise çarpışma sensörleri karşımıza çıkıyor.

Alt kısmında ise 2 adet tekerlek bulunmakta bu tekerleklerin boyutu oldukça büyük halı gibi eşyaların üzerinden zorlanmadan geçiyor. Orta kısmında ise gırgıra benzer bir fırça bulunuyor. Fırçanın hemen çaprazında 3’lü fırça ile köşeleri desteklerken bir yandan orta bölümdeki fırçaya tozları gönderiyor.

Arka tarafında ise 2 parçadan oluşan dikdörtgene benzeyen bir yapıda toz haznesi ve su tankı bulunuyor. Su tankının kendine ait pompası var, bu sayede içinde su bıraksanız bile boşalmıyor. Diğer süpürgeler de damlatma sistemi kullanılıyor, damlatma sisteminde içinde su bırakırsanız temizleme işlemi bitse bile su akmaya devam eder.

Paspası ise toz haznesinin üstündeki bölüme takabilirsiniz. Paspas cırt cırtlı çıkarıp yıkayabilir yada tek kullanımlık paspas kullanabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğim toz haznesini otomatik olarak boşaltabiliyor kutudan bir de stant çıkıyor. Bu stant süpürgenin topladığı bütün kirleri boşaltıp temizliğe geri dönebiliyor. Ayrıca süpürge şarjı bitince kendi kendine stanta gelerek şarj olabiliyor.

Dreame Mop F9 Özellikleri

Dreame Mop F9 Özellikleri
Dreame Mop F9 Özellikleri

Emiş gücü 2500 Pascal olan Dreame Mop F9 Sert Zemin ve halıları rahat bir şekilde süpürüyor. Ortalama 150 dakika çalışma süresi var bu sürede ortalama bir evi şarj olmadan süpürebilir. Şarjı bittikten sonra otomatik olarak kendini şarj edebiliyor. 6 saat içerisinde kendini şarj edebiliyor. Haritalama , Akıllı Navigasyon ve Wifi özellikleri ile kullanıcıya kolaylıklar sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu