Beyaz EşyaÜrünler

Ev Temizlik Robotu

Ev Temizlik Robotu

Türkiye‘de bulunan Ev Temizlik Robotu satan 2 firma karşımıza çıkıyor. Firmalar ise Rainbow ve İhlas Aura bu 2 firma işinde gerçekten başarılı olduklarını kanıtlamışlardır. Hangi robotu alacağınız kararını vermeden önce kimyasalın ne kadar zararlı olduğunu anlamanız gerekir. Ama Hangisi daha iyi?

Temizlikte Kimyasal Kullanımın Zararları Nedir?

Temizlikte malzemelerinin içereceği kimyasal, kimyasallar yanma, gözde ve deride tahriş, solunum yolları tahrişi veya yetişkinlerde ve çocuklarda astım hastaları gibi akut zararlarında yada bunlara uzun süre maruz kalmış kişilerde kronik zararlara yol açabiliyor. İnsan sağlığı bu kadar önemliyken kimyasal maddeleri kullanmak ne kadar gerekli olabilir ki!

Kimyasalsız Saf Temizlik Nasıl Olur?

Evlerimizde bulunan çamaşır suyu gibi temizlik malzemeleri yerine kullanılabilecek birkaç alternatif var. Çamaşır sodası, boraks, sirke, karbonat, uçucu bitkisel yağlar, bitkisel tabanlı sabunlar ( arapsabunu ) gibi maddelerle kimyasal maddelerden zarar görmeden rahatlıkla temizlik yapabileceksiniz.

Kimyasal olmayan temizlik için diğer alternatif ise temizlik robotlarıdır. Bu robotlar temizlediğiniz alanda astım gibi hastalıkların ortaya çıkmasına yada hafifletilmesini sağlar.

Astım Çile Olmaktan Çıksın!

Astım hastalığının tedavisi yoktur ama hekimimiz tarafından verilen ilaçları kullanarak astım hastalığınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Yada temizlik robotu alarak, ailenizde oluşabilecek kronik rahatsızlıklar gibi hastalıklar ortaya çıkmadan yok eder.

Astım krizleri çoğunlukla geceleri daha da çok gözükür. Bunun neni ise yatak halı gibi yüzeylerde Maytların çoğalması ile oluşur. Ev toz akarı denilen mite, gözle görülemeyecek kadar küçük, 8 ayaklı haşeredir. Nemli, karanlık, sıcak ortamlarda oluşur. Maytlar nemli ortamları sever. Maytlar deri, kıl, deri, saç parçacıklar ile besleniyor.

Bunları Nasıl Yok Ederiz?

Evimizde üreyen mayt gibi gözle görülemeyen zararlı canlıları temizlemenin en iyi yöntemi olduğunu söyleyebilirim. Astım hastası değilseniz bile maytlar çok fazla ciğerinize yapışır. Eğer ki robotunuz yok ise veya diğer temizlik alternatifini kullanmıyorsanız, bir an önce almanızı öneririm. Çünkü kronik hasta olabilirsiniz!

Eğer ki kronik rahatsızlığınız yani astımınız var ise bu robot sayesinde astım krizleriniz minimuma düşecektir. Bu robotlar endüstriyel temizliğin ev için tasarlanmış halidir. Bu robotlar halı yıkama ve derin temizleme işleri için de kullanılıyor. Bu nedenle hem kimyasal bir temizlik yapmış olacaksınız hem de evinizdeki gözle görünmeyen zararlı canlılardan arındırılmış olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu