HobiÜrünler

En İyi Uçlu Kalem Önerileri

Uçlu Kalem Önerileri

Kalem hayatımızın her alanında bize yardımcı olmaktadır. En iyi uçlu kalem önerileri listesinde bulunan kalemler okul ve ofis gibi yerlerde uzun süre boyunca yazı yazacağınız için ergonomik ve kullanışlı kalemlerdir. Ergonomik kalem seçerseniz, el ve bilek ağrısı yapmadan uzun süreler boyunca çalışabilirsiniz.

Versatil Kalem Nedir?

Uçlu kalem, halk arasında Versatil kalem olarak da bilinir. Versatil kalemin anlamına gelirsek mekanik kalem anlamına geldiğini söyleyebilirim. İçindeki ucu, kalemin üst tarafındaki kapağa basarak ucu ileri doğru yönlendirir. Versatil kalemler oldukça renk ve desen çeşitleri olduğunu söyleyebilirim.

Öğrenci İçin En İyi Uçlu Kalem Önerileri

Uçlu kalemler, öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Rengarenk ve desenli uçlu kalemler kırtasiye tezgahlarında bulunan uçlu kalemler pratik ve ergonomik olması sayesinde öğrencilerin kullanması için uygundur. Fakat öğrencilerin uçlu kalemi bu kadar sevmelerinin nedeni ise çok fazla renk ve desen seçeneği olmasıdır.

Uçlu kalemlerde seçenek olması nedeniyle herkes kendine ait hissedeceği bir kalem bulması çok da zor olmuyor. Uçlu kalemler öğrenciler için güzel bir seçenek olsa da ergonomik olan kalem seçmeniz daha mantıklı olur.

Uçlu Kalem Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1- Malzeme Kalitesi : Kalemler arasındaki farkı dikkatli bir şekilde inceleyerek kolaylıkla fark edebilirsiniz. Eğer kalem kaliteli bir malzemeye sahipse plastiği kötü kokmaz. Uç çıkarmak için bastığınız üst kısım basma işleminde düzgün bir şekilde hareket ediyorsa kalemin bozulma olasılığı düşüktür. Eğer ki kapak kısmından bastığınızda sağa yada sola doğru yalpalıyor ise o kalem çabuk bozulacaktır.

2- Basma Hissi : Kapak kısmından basarak ucu çıkarttığımızda oluşan direnç çok önemlidir. Bu basın ne çok nede az olmalıdır. Özellikle çok fazla yazı yazan kişilerin elini rahatsız etmemelidir.

3- Kalem Tasarımı : Kalemin tasarımı kullanıcı için çok önemlidir. Çünkü kullanıcı o kalemi ne kadar beğenirse sahip çıkıp korur ve dikkat eder.

4- Kalem Fiyatı : Ciddi miktarlarda para vererek kaliteli kalem alabileceğiniz düşüncesi yanlıştır. Kaliteli bir kalemi maddesi ve işçiliği düşük maliyet ile sağlayan firma tarafından fahiş bir fiyata almış olursunuz. Fakat bazı markalar vardır ki verdiğiniz paranın hakkını alabilirsiniz.

Rotring 800+ İki Fonksiyonlu Versatil Kalem 0.5 mm

Rotring 800+ İki Fonksiyonlu Versatil Kalem 0.5 mm
Rotring 800+ İki Fonksiyonlu Versatil Kalem 0.5 mm

Rotring markasını birçoğunuz duymuşsunuzdur. Rotring 800+ uçlu kalemi telefon, tablet ve diğer dokunmatik ekranlarda kullanabilme özelliğine sahip. Altıgen olduğu için yazı yazarken yormaz ve kolay kavranır. Pirinçten imal edilmiş ucu ve uç sertliğini ayarlayabilme özelliği vardır. Bu sayede uç sertliği olan kalemlerde metal tutma bölümü elinizden kaymaz. 25 gram ağırlığındadır.

Faber-Castell E-Motion Parke Versatil

Faber-Castell E-Motion Parke Versatil
Faber-Castell E-Motion Parke Versatil

En iyi uçlu kalem önerilerine giren Faber-Castell duymayan yoktur. Çocukluğumuzun vazgeçilmez kalemlerini üreten Faber-Castell‘in bu modeli sevdiklerinize hediye etmek için uygun bir kalemdir. Şık tasarımı ve daimi çevirme mekanizması olan bu kalem 1.4mm kalınlığındadır. Boyut olarak minimal olan bu kalemi yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Faber-Castell‘in bu modeli ekstra yumuşak yazıl özelliği ile dikkat çekiyor.

Cross 3303WG Century2 Medalist Versatil

Cross 3303WG Century2 Medalist Versatil
Cross 3303WG Century2 Medalist Versatil

VİP kalemler arasına giren Cross 3303WG şık tasarımı ile ön plana çıkıyor. Uç kalınlığı ise 0.7mm olan uçlu kalem ortalama kalınlıkta olup yazı formuyla idealistlere hitap ettiğini söyleyebilirim. Çevirebildiğiniz bir gövde mekanizması ve özel kutusu ile kullanmaktan keyif alacağınız bir ürün.

Kaweco Versatil Spesiyal 0.5 Alüminyum

Kaweco Versatil Spesiyal 0.5 Alüminyum
Kaweco Versatil Spesiyal 0.5 Alüminyum

Rahat ve ergonomik uçlu kalem kullanmayı tercih edenlerin gözdesi olan Kaweco Kalemi sekizgen formu ile bizi karşılıyor. Bu özelliği sayesinde tutuş konforu sağlıyor. Hafif yapıda olan bu kalemin malzemesi tamamen metalden oluşur. Hem tasarım olarak hem de ergonomik yapısı ile kullanıcının tam puanlı kalemi olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu