Beyaz EşyaÜrünler

Fiyat Performans En İyi 4 Süpürge

En İyi 4 Süpürge

Elektrikli süpürge modelleri piyasada oldukça fazla. Fakat bazı süpürgelerin özellikleri ile ön plana çıkıyor. Bu kapsam içerisinde sizler için Fiyat Performans En İyi 4 Süpürge listesini hazırladık. Ama Hangisi daha iyi ?

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diğer ürünlerde olduğu gibi de elektrikli süpürgelerin de çeşitleri ve özellikleri vardır. Cihazın tasarımı, yapısından farklılıklar görünüyor. Fakat bu konuda bir şey önermemiz doğru olmaz. Çünkü kullanıcının zevkine ve ihtiyacına bağlı olarak karar vermesi gerekmektedir.

Elektrikli süpürgelerin birbirinden ayıran en dikkat etmeniz gereken kriterlerden biri olan toz torbasıdır. Toz torbasız , toz torbalı ve sulu modeller karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar çoğunlukla toz torbasız modellerden yana tercihlerini kullanıyor.

Toz torbasız ürünlerde ise temizlik sonrasında hazneyi kolaylıkla boşaltılabiliyor veya yıkanabiliyor. Bu nedenle en iyi 4 süpürge öneri listemizde bu cihazları seçtik.

Makinenin toz kapasitesine de dikkat etmeniz gerekir. Eğer ki eviniz büyükse, toz kapasitesi yüksek cihazları tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Diğer yönden ise süpürgeler için en önemli özelliği ise emiş gücü olduğunu belirtmekte yarar var. Daha iyi temizlik için güçlü bir emiş gücü gerekiyor. Bu nedenle süpürgenin motor gücüne dikkat etmenizde yarar var. Motor hacmi küçük ise faydalı olacaktır. Motor hacmi küçük ve emiş gücü yüksek olan cihazlar diğerlerine göre daha da sessizdir.

Grundig VCC 7870

Grundig VCC 7870
Grundig VCC 7870

Fiyat performans en iyi 4 süpürge Listesine girmeyi başaran bu cihaz, 750 W motor gücüne sahiptir. Süpürgenin emiş gücü ile kullanıcıyı memnun edecektir.

Toz torbasız olan bu ürün, pratik kullanım da sağlıyor. Temizlik sonrasında da makinenin haznesini kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Toz kapasitesine bakarsak 2.7 L değerinde olduğunu görüyoruz.

Toza alerjisi olanlar için bu cihaz daha da caziptir. Çünkü bu cihazda Hepa filtre bulunuyor. Bu sayede makine, ince toz partikülleri yakalayarak arındırıyor. Ürün avantajlı olsa bile filtre temizliği konusunda tüketicilerin bir kısmında olumsuz görüş var. Bu kriteri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Philips PowerPro City FC9331/07

Philips PowerPro City FC933107
Philips PowerPro City FC933107

Fiyat performans en iyi 4 süpürge listesinin diğer ürünü Philips markasından. Süpürg 650 W motor gücüne sahiptir. Ayrıca iyi çekim gücü sayesinde kompakt bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Kullanım olarak pratik olduğunu söyleyebilirim.

Süpürgenin kolaylık açısından diğer avantajı da toz torbasız olmasıdır. Temizlikten sonra haznesini kolaylıkla temizlenebiliyor. Bu ürünün toz kapasitesi ise 1.5 L.

Toz partiküllerine alerjisi olanlar için temizlik filtresi de makinede mevcuttur. Bu filtre, tozların %99,9’unu topluyor. Fakat çekim gücünün zayıfladığını söyleyen tüketiciler de var. Sorun yaşayanlar ise filtre değişerek problemi ortadan kaldırıldığını söylüyor.

Electrolux PC91-GREET Pure C9

Electrolux PC91-GREET Pure C9
Electrolux PC91-GREET Pure C9

Fiyat performans en iyi 4 süpürge listesine giren bu süpürge 650 W motor günüce sahiptir. Çekim gücüyle kullanıcının büyük çoğunluğunu memnun etmeyi başardı. Diğer yönden marka, cihazda bulunan filtrelerin ömürlük olduğunu belirtiyor. Uzun kullanım için mükemmel olduğunu söyleyebilirim.

Dyson Big Ball Allergy 2

Dyson Big Ball Allergy 2
Dyson Big Ball Allergy 2

Fiyat performans en iyi 4 süpürge listesinin son ürünü olan Dyson en dikkat çeken ürünlerden olduğunu belirmek isterim. Fakat cihazın fiyatı oldukça pahalı. 

Süpürge adından da anlaşılacağı üzere alerjisi olanlar için ön plana çıkıyor. Hepa filtresi ile bakteri, partikül ve tozları yok ediyor. Bu cihaz astım ve alerji dostu ürün sertifikasına da sahip.

600 W motor gücüne sahiptir. Kullanıcıların çoğunluğu çekim gücünden memnun oluyor. Toz torbasız cihaz hazne temizliği için ek olarak pratik bir yöntemi var. Haznenin otomatik olması sayesinde biriken kirleri daha kolay bir şekilde boşaltabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu