Beyaz EşyaÜrünler

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

En İyi Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Bu gün sizler için Türkiye’de bulunan en iyi su arıtma sistemlerini inceliyoruz. Diğer Websitelere nazaran ücret alınarak yazılan makalelere ve toplum sağlığı ile oynama pahasına kalitesiz ve sağlıksız ürünleri okuyuculara önermek yerine, Kendi araştırmalarımız sonucunda ülkemizde bulunan en iyi su arıtma sistemlerini hangi kriterlere göre değerlendirdiğimizi açıklayarak anlatacağız. 

Su Arıtma Cihazı Belgeleri

Ülkemizde malesef su arıtma cihazları pazarını denetleyen herhangi bir sağlık kuruluşu olmamasından kaynaklı olarak bir çok satıcı sağlıksız ve nereden geldiği belli olmayan ürünleri satmaya ve insan sağlığı ile oynaya devam ediyorlar. Su arıtma sistemlerini dünyada kalite ve sağlık açısından değerlendiren Avrupa birliğinde iki adet kurum mevcut bunlardan biri dünya sağlık örgütü, diğeri ise dünya su derneği. 

Dünya sağlık örgütü su arıtma cihazlarının sistemlerini inceleyerek içerisinde herhangi bir sağlıksız materyal olup olmadığını hammaddesinde dahi herhangi bir sağlığa zararlı madde bulunup bulunmadığını inceleyerek içindeki filtrelere ve ürüne NSF Ansi 58 uyumludur belgesi vermektedir. 

Ülkemizde bir elin 5 parmağı kadar olan kaliteli ürün satan firmalara kullanıcıların erişmesi biraz zor olabiliyor. Çünkü çok fazla bilgi kirliliği olan bir sektör ile karşı karşıyayız arkadaşlar. Bizim araştırma sürecimizde görüştüğümüz yaklaşık 20 firma ile elde ettiğimiz bilgileri sorduğumuz zaman.  Ürünlerinizin sağlıklı olduğunu nasıl kanıtlayabilirsiniz? sorusuna çoğu firma anlaşılabilir, bir cevap vermediği için, en kabul edilebilir 4 yanıtı veren bizi tatmin  eden, 4 firmayı sizler için sıralıyoruz. 

Bu firmaları ürünlerinde bulundurdukları belgelere ve ülkemizde verdikleri hizmet kalitesini ön planda tutarak incelememiz sonucunda, öne çıkan özellikleri tek tek sıralıyoruz. 

Satılan ürünlerde öncelikle; Dünya sağlık örgütünün vermiş olduğu NSF onayı ve Dünya su derneğinin güvenilir satıcı ve güvenilir ürünlere vermiş olduğu WATER QUALİTY altın damgasına göre değerlendireceğiz. Bunun sebebi bu ürünlerin üretmiş olduğu suların gerekli tüm analizleri başarı ile tamamlamış olmasıdır. 

İkinci değerlendirme kriterimiz ise, Bu markaların ülke genelinde,  Servis hizmetine göre olacaktır. 

Bir diğer öne çıkan değerlendirme kriterimiz, Filtre değişim zamanları ve ücretleri olacaktır. 

İlk ürünümüz ;

Hidrotek Water

Hidrotek Water su arıtma sistemleri nerkezi Avrupa’da bulunan bir marka, fakat ülkemizde Distiribitörlüğü bulunuyor, sektöre endüstriyel arıtma sistemleri ile 2003 yılında giriş yapan firma, ülkemizde en çok tercih edilen markalar arasındadır. 

 • – Filtre Değişim Süreleri Ortalama 10-12 ayda bir defadır.
 • – NSF ve Water Quality Belgesine Sahiptir.
 • – Ürünlerini İnternet üzerinden Rahatlıkla temin edebilirsiniz. 
 • – Ekstra aşamalar ile ürettiği suyun mineral seviyesini arttıran bir ozmos sistemi kullanır. 
 • – Türkiye ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde aktif olarak satıştadır. 
 • – Türkiye’nin tüm illerinde Ücretsiz Kurulum Hizmeti ve servisi mevcuttur. 
 • – Fiyat Ortalaması Ürün Çeşitliliğine Göre 2500 ₺ ile 5000 ₺ aralığında farklı modeller bulunmaktadır.

Rain Water

Rain Water Su Arıtma Sistemleri Avrupa merkezli bir firma olup ürettiği su arıtma cihazları Reverse Osmosis System kullanılarak olarak çalışmaktadır.  Rain Water ürünlerinde kök su arıtma sistemi olarak bilinen 4 lü ya da 5 li filtrasyon kullanarak arıtma gerçekleştirmektedir. 

– Filtre Değişim Süreleri ortalama olarak 10 – 12 ayda bir defa yapılmaktadır. 

– NSF ve Water Quality Belgesine Sahiptir. 

– Ürünlerini Kiralama ya da Direkt olarak Satış Usulu Satmaktadır. Genellikle Pazarlama usulu ile satış yapar. 

– Türkiye Genelinde ve Avrupanın bir çok ülkesinde Satıştadır Ülkemizde Servis Hizmeti Bir çok Bölgede Vermektedir. 

– Fiyat Ortalaması Ürün Çeşitliliğine Göre 8000 ile 12.000 tl arasındadır. 

A.O. Smith

A.O Smith Avrupa merkezli bir markadır. ve ülkemizde uzun süredir satışta olan A.o Simith bir çok evde kullanılmaktadır. Kök Reverse Osmosis System kullanmaktadır. Genellikle Pazarlama usulu satışı bulunan A.O Smith son yıllarda internet üzerinden ürünlerini satışa açmışır. Ürünlerine kendi web sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilir satın alabilirsiniz. 

 • – Filtre Değişim Süreleri Ortalama 10-12 ayda bir defadır.
 • – Water Quality Belgesine Sahiptir.
 • – Ürünlerini İnternet üzerinden Rahatlıkla temin edebilirsiniz. 
 • – Standart Ozmos sistemi kullanmaktadır.
 • – Türkiye ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde aktif olarak satıştadır. 
 • – Türkiye’nin Bir çok ilinde Ücretsiz Kurulum Hizmeti ve servisi mevcuttur. 
 • – Fiyat Ortalaması Ürün Çeşitliliğine Göre 6000 ₺ ile 8000 tl arasındadır.

  Sonuç olarak değerlendirdiğiniz zaman su arıtma cihazlarında, yerel markaların sunmuş olduğu hizmet ile saydığımız firmaların sunduğu hizmet ve kalitesi arasında bir uçurum olmaktadır. 

  İnternette görmüş olduğunuz bir çok marka ve fiyat çeşitliliğinin olması, firmaların temin edebildikleri parçalar ve filtre kalitesine göre değişmektedir. Fakat ülkedeki en iyi ürünleri Sizler için bir araya toplamaya çalıştık. 

  Şüphesiz sağlığımız ve günlük kullanımımız üzerinde en çok önemli ürünlerden bir tanesidir, Su Arıtma Cihazları. Bu Sebep ile, evlerimizde çok çok az kullandığımız bir çok ürüne direk olarak sağlığımız ile ilgisi olmamasına rağmen çok daha fazla ücretler ödediğimiz aşikar. 

  Bu sebeple arıtma cihazlarında hizmet – kalite- ürün ve fiyat performans açısından değerlendirdiğiniz zaman her bütçeye uygun olarak ülkemizde dünya’nın en iyi ürünleri de bulunmakta.

  Sizlere Sadece Rehber olabilmesi açısından en iyi su arıtma cihazlarını bir araya topladık.  Ürünler ve düşünceleriniz hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

  İhlas Aura Cebilon Silver

  İhlas Aura Cebilion Silver su arıtma cihazı da kalitesi ile listemizde son sırada yerini aldı. Oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan İhlas Aura Cebilon Silver kullanıcı deneyimleriyle kalitesini belli etmektedir. Motorlu olması sayesinde düşük şebeke basınçlarında sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

   

  ihlas aura cebilon silver su aritma
  ihlas aura cebilon silver su aritma
  • 8 litrelik depo kapasitesi.
  • 1250 TDS düzeyine kadar su arıtımı gerçekleştirmektedir.
  • Günlük 253 litre su arıtım kapasitesi.
  • 12,5 kg ağırlığındadır.

  İlgili Makaleler

  23 Yorum

  1. su arıtma cihazı almadan önce bu makaleye iyiki denk gelmişim, birsürü marka arasından seçim yapmamı kolaylaştırdı. Elinize emeginize sağlık.

  2. Güzel yazı bu yazıyı okumadan önce hanedan diye bir marka aldım 🙁 vay arkadaş şöyle güzel bilgileri zamanında yayınlasanız süper olacak. şimdi ben napiiimmm

  3. Vayyyy iki gundur 10 tane saticiyla gorustum bu markalari daha once duymamistim bu cok iyi oldu.

  4. Nihayet urunleri saglik acisindan degerlendiren bir yazi …. O kadar site gezdim hepsinde sacma sapan seylerle deverlendirmisler. Bu arada lg markasinin su aritma cihazi yokmus filtre de uretmiyomus benim gibi lg iyidir deyip almayi dusunenlere duyurulur …

  5. Bu ürünlerin hepsi Trendyol gibi sitelerde 2500 tl den başlıyor en ucuzu, fakat 800 tl yede arıtma cihazları var kafam çok karıştı. bu belgeler bu kadar önemli mi?

  6. Ben Hidrotek Aldım Kuşadasında kullanıyorum gayet başarılı fiyatı da diperlerine göre daha uygun tavsiye edilir.

  7. Çok faydalı bilgiler içeren güzel bir makale olmuş Elinize emeğinize sağlık Çok teşekkürler

  8. Erdemli deki servisi çok ilgisiz ürünün arkasında durmuyor itiraz ediyor tecrübesiz elemanlarla çalışıyor yaptığı ürünün arkasından parasını istiyor çok alakasız hiç memnun değilim sakın almayın iğrenç bir firma

  9. Ben yurtdışında yaşıyordum Türkiye’ye geldim paksuyu önerdiler paksuyu aldım su arıtma cihazını ama servise hiçbir zaman arkasında durmadı sürekli ücret istedi su filtresinde sorun yaşandı kilitlendi servisini çağırıyorum bilgisi tecrübesiz personeller gönderiyordu bir sürü sorun yaşadık hiçbirinize önermiyorum sakın almayın

   1. 5 yıl önce Agua germany diye bir marka aldım. Gaziantep Nizip’te oturuyorum. Buradaki servislerinden memnunum. Üründe güzel. Şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım.

  10. Erdemli’deki aksesu arıtma cihazı var hiç kimseye önermiyorum faksum’un servisi hiçbir şekilde arkasında durmuyor sakın ama sakın almayın çok pişman olursunuz

  11. Bilgilendirme mesajımdır.
   WATERLİFE SU ARİTMA sistemi 1 litre su alabilmek için 4,5-5 litre su harcamak zorundasın.
   Satarken birebir su tüketir diyorlar, sonra bölgemizin suyu çok kirli diye kullanıcıyı aldatıyorlar.

  12. On yıl önce amway sirketini ürünü olan espring arıtıcısını aldık, gayet iyi filtrenin fiyatı en son 750 tl’den aldım, 10 ay sonra fiyatı 3750tl oldu, almadım arıtıcıyıda söktüm attım, bizi aniyimi sanıyorlar, sakın bu markayı almayın, nasıl olsa arıtıcıyı sattım filtreyi slmak zorundalar diyerek fiyatını yükseltiyorlar, geri zekalılar.

  13. Hiç olumsuz yorum olmaması ne kadar tesadüf.. tabi bu yorumu da aktif yapmazsınız biliyorum.

  14. Uğur su arıtma cihazını aldım, yıllarım markası diyerek. Sakın uğur su arıtma cihazı almayın, su kalitesi kötü,içimi çok sert. Ürünü iade etmek istedim firma iadeyi dahi kabul etmiyor, hiç bir teknik sorun yok diyerek. Rahat içimi olmayan bir cihaz. Su içmek bu cihazdan imkansız, ürün iadesini kabul etmeyen büyük bir firma olarak güvenirliğini kaybetti. Hazır su alıyorum malasef, param boşa gitti. Makaledeki urunlerde de deneme sürecinde müşteri memmun kalmazsa iade imkanı olmalı, ürünü kullanmadan içim rahatlığını bilemiyoruz.

  15. Yorumlarınızı okuduktan sonra AO smith aldım. Fiyatı yuksek ama urun kaliteli. Antalya nın kireçli sebeke suyuna ragmen lezzeti hiçbir şişe suyunda yok.

  16. Ben iş yerinde rain water kullanıyorum fakat fiyatı çok yükselmiş deneme amaçlı hidrotek aldım. İnanın hiçbir farkı yok hatta hidrotek daha ucuz olmasına rağmen şu daha yumuşak ve içimi daha iyi.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Göz Atın
  Kapalı
  Başa dön tuşu