En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

İçindekiler

Su Arıtma Cihazları

Bu gün sizler için Türkiye’de bulunan en iyi su arıtma sistemlerini inceliyoruz. Diğer Websitelere nazaran ücret alınarak yazılan makalelere ve toplum sağlığı ile oynama pahasına kalitesiz ve sağlıksız ürünleri okuyuculara önermek yerine, Kendi araştırmalarımız sonucunda ülkemizde bulunan en iyi su arıtma sistemlerini hangi kriterlere göre değerlendirdiğimizi açıklayarak anlatacağız. 

Su Arıtma Cihazı Belgeleri

Ülkemizde malesef su arıtma cihazları pazarını denetleyen herhangi bir sağlık kuruluşu olmamasından kaynaklı olarak bir çok satıcı sağlıksız ve nereden geldiği belli olmayan ürünleri satmaya ve insan sağlığı ile oynaya devam ediyorlar. Su arıtma sistemlerini dünyada kalite ve sağlık açısından değerlendiren Avrupa birliğinde iki adet kurum mevcut bunlardan biri dünya sağlık örgütü, diğeri ise dünya su derneği. 

Dünya sağlık örgütü su arıtma cihazlarının sistemlerini inceleyerek içerisinde herhangi bir sağlıksız materyal olup olmadığını hammaddesinde dahi herhangi bir sağlığa zararlı madde bulunup bulunmadığını inceleyerek içindeki filtrelere ve ürüne NSF Ansi 58 uyumludur belgesi vermektedir. 

Ülkemizde bir elin 5 parmağı kadar olan kaliteli ürün satan firmalara kullanıcıların erişmesi biraz zor olabiliyor. Çünkü çok fazla bilgi kirliliği olan bir sektör ile karşı karşıyayız arkadaşlar. Bizim araştırma sürecimizde görüştüğümüz yaklaşık 20 firma ile elde ettiğimiz bilgileri sorduğumuz zaman.  Ürünlerinizin sağlıklı olduğunu nasıl kanıtlayabilirsiniz? sorusuna çoğu firma anlaşılabilir, bir cevap vermediği için, en kabul edilebilir 4 yanıtı veren bizi tatmin  eden, 4 firmayı sizler için sıralıyoruz. 

Bu firmaları ürünlerinde bulundurdukları belgelere ve ülkemizde verdikleri hizmet kalitesini ön planda tutarak incelememiz sonucunda, öne çıkan özellikleri tek tek sıralıyoruz. 

Satılan ürünlerde öncelikle; Dünya sağlık örgütünün vermiş olduğu NSF onayı ve Dünya su derneğinin güvenilir satıcı ve güvenilir ürünlere vermiş olduğu WATER QUALİTY altın damgasına göre değerlendireceğiz. Bunun sebebi bu ürünlerin üretmiş olduğu suların gerekli tüm analizleri başarı ile tamamlamış olmasıdır. 

İkinci değerlendirme kriterimiz ise, Bu markaların ülke genelinde,  Servis hizmetine göre olacaktır. 

Bir diğer öne çıkan değerlendirme kriterimiz, Filtre değişim zamanları ve ücretleri olacaktır. 

İlk ürünümüz ;

Rain Water

Rain Water Su Arıtma Sistemleri Avrupa merkezli bir firma olup ürettiği su arıtma cihazları Reverse Osmosis System kullanılarak olarak çalışmaktadır.  Rain Water ürünlerinde kök su arıtma sistemi olarak bilinen 4 lü ya da 5 li filtrasyon kullanarak arıtma gerçekleştirmektedir. 

– Filtre Değişim Süreleri ortalama olarak 10 – 12 ayda bir defa yapılmaktadır. 

– NSF ve Water Quality Belgesine Sahiptir. 

– Ürünlerini Kiralama ya da Direkt olarak Satış Usulu Satmaktadır. Genellikle Pazarlama usulu ile satış yapar. 

– Türkiye Genelinde ve Avrupanın bir çok ülkesinde Satıştadır Ülkemizde Servis Hizmeti Bir çok Bölgede Vermektedir. 

– Fiyat Ortalaması Ürün Çeşitliliğine Göre 8000 ile 12.000 tl arasındadır. 

Hidrotek Water

Hidrotek Water su arıtma sistemleri nerkezi Avrupa’da bulunan bir marka, fakat ülkemizde Distiribitörlüğü bulunuyor, sektöre endüstriyel arıtma sistemleri ile 2003 yılında giriş yapan firma, ülkemizde en çok tercih edilen markalar arasındadır. 

 • – Filtre Değişim Süreleri Ortalama 10-12 ayda bir defadır.
 • – NSF ve Water Quality Belgesine Sahiptir.
 • – Ürünlerini İnternet üzerinden Rahatlıkla temin edebilirsiniz. 
 • – Ekstra aşamalar ile ürettiği suyun mineral seviyesini arttıran bir ozmos sistemi kullanır. 
 • – Türkiye ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde aktif olarak satıştadır. 
 • – Türkiye’nin tüm illerinde Ücretsiz Kurulum Hizmeti ve servisi mevcuttur. 
 • – Fiyat Ortalaması Ürün Çeşitliliğine Göre 2500 ₺ ile 5000 ₺ aralığında farklı modeller bulunmaktadır.

A.O. Smith

A.O Smith Avrupa merkezli bir markadır. ve ülkemizde uzun süredir satışta olan A.o Simith bir çok evde kullanılmaktadır. Kök Reverse Osmosis System kullanmaktadır. Genellikle Pazarlama usulu satışı bulunan A.O Smith son yıllarda internet üzerinden ürünlerini satışa açmışır. Ürünlerine kendi web sitesi üzerinden kolaylıkla erişebilir satın alabilirsiniz. 

 • – Filtre Değişim Süreleri Ortalama 10-12 ayda bir defadır.
 • – Water Quality Belgesine Sahiptir.
 • – Ürünlerini İnternet üzerinden Rahatlıkla temin edebilirsiniz. 
 • – Standart Ozmos sistemi kullanmaktadır.
 • – Türkiye ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde aktif olarak satıştadır. 
 • – Türkiye’nin Bir çok ilinde Ücretsiz Kurulum Hizmeti ve servisi mevcuttur. 
 • – Fiyat Ortalaması Ürün Çeşitliliğine Göre 6000 ₺ ile 8000 tl arasındadır.

İhlas Su Arıtma Cihazı

İhlas su arıtma sistemleri ülkemizde önde gelen su arıtma markasından biridir. Fakat su arıtma sektörünün bu kadar ele ayağa düşmesinin asıl müsebbibi olduğu aşikar, Gerek pazarlama usulu sattığı ürünlerdeki fiyat değişikliği, müşteriye göre fiyat belirlemesi, insanları sürekli rahatsız edecek boyutta arayarak rahatsız etmesi, maalesef ülkede her 10 kişiden 6 sında ihlas hakkında olumsuz düşünceler oluşturmaya yetmiştir. Firmanın bu önyargı ve yıllardır insanlarda oluşturmuş olduğu bu düşünceden kurtulması için firmanın ürünlerine NSF Belgesi alması bile durumu kurtaramamış olacak ki. Şuan fiyatı en düşük ürünler arasındadır. 

Fakat özellikle uyarmak istiyorum. çok fazlaca müşteri şikayeti bulunan bu ihlas ürünlerinden birini almayı düşünüyorsanız. İki defa düşünmenizi Tavsiye ediyorum. 

 • – Filtre Değişim Süreleri Ortalama 3 ile 4 ayda bir defadır.
 • – NSF  Belgesine Sahiptir.
 • – Ürünlerini İnternet üzerinden Rahatlıkla temin edebilirsiniz. 
 • – Standart Ozmos sistemi kullanmaktadır.
 • – Türkiye’nin Bir çok ilinde Ücretsiz Kurulum Hizmeti ve servisi mevcuttur. 
 • – Fiyat Ortalaması Ürün Çeşitliliğine Göre 4000 ₺ ile 5500 tl arasındadır.

Sonuç olarak değerlendirdiğiniz zaman su arıtma cihazlarında, yerel markaların sunmuş olduğu hizmet ile saydığımız firmaların sunduğu hizmet ve kalitesi arasında bir uçurum olmaktadır. 

İnternette görmüş olduğunuz bir çok marka ve fiyat çeşitliliğinin olması, firmaların temin edebildikleri parçalar ve filtre kalitesine göre değişmektedir. Fakat ülkedeki en iyi ürünleri Sizler için bir araya toplamaya çalıştık. 

Şüphesiz sağlığımız ve günlük kullanımımız üzerinde en çok önemli ürünlerden bir tanesidir, Su Arıtma Cihazları. Bu Sebep ile, evlerimizde çok çok az kullandığımız bir çok ürüne direk olarak sağlığımız ile ilgisi olmamasına rağmen çok daha fazla ücretler ödediğimiz aşikar. 

Bu sebeple arıtma cihazlarında hizmet – kalite- ürün ve fiyat performans açısından değerlendirdiğiniz zaman her bütçeye uygun olarak ülkemizde dünya’nın en iyi ürünleri de bulunmakta.

Sizlere Sadece Rehber olabilmesi açısından en iyi su arıtma cihazlarını bir araya topladık.  Ürünler ve düşünceleriniz hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. 

14 thoughts on “En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

 1. Jecdet dedi ki:

  su arıtma cihazı almadan önce bu makaleye iyiki denk gelmişim, birsürü marka arasından seçim yapmamı kolaylaştırdı. Elinize emeginize sağlık.

 2. Mukadder dedi ki:

  Güzel yazı tam aradığım konu buydu

 3. Ömür dedi ki:

  Güzel yazı bu yazıyı okumadan önce hanedan diye bir marka aldım 🙁 vay arkadaş şöyle güzel bilgileri zamanında yayınlasanız süper olacak. şimdi ben napiiimmm

 4. melike dedi ki:

  Vayyyy iki gundur 10 tane saticiyla gorustum bu markalari daha once duymamistim bu cok iyi oldu.

 5. cango dedi ki:

  Nihayet urunleri saglik acisindan degerlendiren bir yazi …. O kadar site gezdim hepsinde sacma sapan seylerle deverlendirmisler. Bu arada lg markasinin su aritma cihazi yokmus filtre de uretmiyomus benim gibi lg iyidir deyip almayi dusunenlere duyurulur …

 6. faruk dedi ki:

  Bu ürünlerin hepsi Trendyol gibi sitelerde 2500 tl den başlıyor en ucuzu, fakat 800 tl yede arıtma cihazları var kafam çok karıştı. bu belgeler bu kadar önemli mi?

 7. Teknoblog dedi ki:

  Ben Hidrotek Aldım Kuşadasında kullanıyorum gayet başarılı fiyatı da diperlerine göre daha uygun tavsiye edilir.

 8. Mustafak dedi ki:

  Rain waterin antalyada kurulum hizmeti var mi acaba

 9. Ali Demir dedi ki:

  Çok faydalı bilgiler içeren güzel bir makale olmuş Elinize emeğinize sağlık Çok teşekkürler

 10. Ülker kiltan dedi ki:

  Erdemli deki servisi çok ilgisiz ürünün arkasında durmuyor itiraz ediyor tecrübesiz elemanlarla çalışıyor yaptığı ürünün arkasından parasını istiyor çok alakasız hiç memnun değilim sakın almayın iğrenç bir firma

 11. Yaşar yılmazl dedi ki:

  Ben yurtdışında yaşıyordum Türkiye’ye geldim paksuyu önerdiler paksuyu aldım su arıtma cihazını ama servise hiçbir zaman arkasında durmadı sürekli ücret istedi su filtresinde sorun yaşandı kilitlendi servisini çağırıyorum bilgisi tecrübesiz personeller gönderiyordu bir sürü sorun yaşadık hiçbirinize önermiyorum sakın almayın

 12. Ülker kiltan dedi ki:

  Erdemli’deki aksesu arıtma cihazı var hiç kimseye önermiyorum faksum’un servisi hiçbir şekilde arkasında durmuyor sakın ama sakın almayın çok pişman olursunuz

 13. İzmir Su Arıtma dedi ki:

  Çok güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Paylaşımınınız için teşekkür ederiz.

 14. Mesut Afşar dedi ki:

  Teşekkürler 🙏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.