HobiÜrünler

En İyi Paten Önerileri

Paten Önerileri

1829‘da Fransa’da tekerlekli patenin icadından on yıl sonra, İngiltere‘de ilk tekerlekli paten yapıldı. En İyi Paten Önerileri listesinde günümüzde oldukça yaygın olan patenler birçok modeller ile karşımıza çıkıyor. Paten almadan önce nerede süreceğinizi belirlemeniz gerekir. Ama Hangisi daha iyi?

Paten Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Paten sürerken dizlik, bileklik, dirseklik ve kask takmanız çok önemlidir. Profesyonel olarak yada yeni başlamış olsanız bile korunmalısınız. Yürüyüş yolları gibi yerlerden sağ taraftan gitmeye özen gösterin. Paten için uygun alanlarda sürmeye dikkat etmelisiniz. Paten sürerken yüksek sesle müzik dinlenmesi risk unsurudur. Paten sürerken trafik kurallarına uymalısınız.

Paten almadan önce birkaç teknik terimleri öğrenmenizde yarar var.

  • Frame: Tekerlerin takıldığı kısma Frame denir.
  • Bearing: Yani rulman, tekerin dönmesini sağlayan parçadır.
  • Liner: Botun içindeki yumuşak kısım yada iç bot da denir.
  • Shore: Paten tekerinin sertlik derecesi arttıkça tekerin sertliği artar 78A-90A
  • Spacer: İki rulman arasına konulan pula verilen isimdir.

Oxelo fit 3

Oxelo fit 3
Oxelo fit 3

Uzun zamandır sektörde olan Oxelo paten olarak muazzam bir kalite ile üretiyor. Yarı esnek olan iç ayakkabısı sayesinde daha fazla rahatlık ve havalandırma sağlıyor. Üçlü bağlama sistemiyle ayağınız ideal bir şekilde kavrar. Tekerlekleri ve kauçuk olan frenleri ile rahat bir şekilde kayabilir ve fren yapabilirsiniz.

Bronx 2

Bronx 2
Bronx 2

Oldukça kaliteli olan Bronx 2 dış botu diğer patenlere göre daha serttir. İç botu ise dar ama rahat olduğunu söyleyebilirim. Şok tabanı da var. Tekerlekleri 82A ve orta düzeydedir. Ayak boyutuna oranla tekerleğin boyutu da değişebilir. Fakat ideal olan 80mm civarıdır. Tekerlekleri çabuk eriyor. Pateni aldıktan sonra tekerlekleri söküp rulmanları yağlamanızı öneririm.

Powerslide İmperial

Powerslide İmperial
Powerslide İmperial

Powerslide İmperial hem kalite hem de görünüş açısından mükemmeldir. Dış botu sert fakat iç botu çok rahattır. Tekerlekleri ise 85A. rulmanları ise ABEC 7 dir. Ayağı tam olarak kavrıyor. Eğer ki mağazadan alıyorsanız deneyin ama online olarak alıyorsanız 1 numara büyük almanızı öneririm.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu