Ürünler

En İyi Oyun Telefonları

En Başarılı Oyun Telefonları

Android ve IOS için En İyi Oyun Telefonları!

En iyi oyun telefonları, oyun oynama potansiyeli söz konusu olduğunda, Nintendo Switch gibi ürünlere taşınabilir konusunda rakip olabilir. Bu nedenle oyunlara ilgiliyseniz, piyasadaki en iyi oyun telefonlarını bilmeniz gerekiyor.

Böyle bir telefon seçmenin kriterleri, genellikle büyük ekran ve yüksek çözünürlüklü özellikle sahip olmasıdır. Ayrıca yüksek yenilenme hızına ve iyi bir güce sahip olmalıdır. Bütün bunlara sahip olurken de iyi bir pil ömrüne sahip bir telefon seçmek gerekir. Böylece oyun sırasında şarj aletine bağlamaya gerek duymadan kesintisiz oyun keyfini yaşayabilirsiniz.

Oyun telefonu dediğimizde; özelleştirilebilir oyun modları, omuz tetikleyicileri, gelişmiş soğutucuları gibi özelliklerden bahsediyoruz. Samsung Galaxy S21 Ultra, OnePlus 9 Pro gibi telefonlar bu özellikleri taşıyabilir. Ancak teknolojide daha ileri giden ve sadece oyun oynamak için üretilmiş telefonlardan bahsedeceğiz.

Asus ROG Phone 5

 

Asus ROG Phone 5
Asus ROG Phone 5

Asus ROG Phone 5, zaten oldukça etkileyici ve başarılı olan Asus ROG Phone 3′, geliştirip bizlere sunan olağanüstü bir oyun telefonu.

Öne çıkan özelliklerinden biri Snapdragon 888 yonga seti ile 16 GB’a kadar RAM’in eşleştirilmesiyle piyasadaki lider güç. Üstelik 144 Hz yenilenme hızına sahip ve 300 Hz dokunmatik ekran hızına sahip bir ekran yer alıyor. Her özelliği piyasadaki çoğu telefondan daha yüksek ve kullanışlı özellikleri.

Listemizin birinci sırasında yer alan Asus ROG Phone 5 cihazı, 6.000 mAH devasa bir pil özelliğine sahiptir. Böylece çok daha uzun süre oyun oynayarak, 65W hızlı şarj desteği özelliği ile telefonunuzun bataryasını çok hızlı sürelerde doldurabilirsiniz.

Lenovo Legion Duel

Lenovo Legion Duel
Lenovo Legion Duel

Listemizin 2. sırasında olan Lenovo Legion Duel, 90W hızlı şarja kadar destekleyebiliyor ve tam ekran deneyimi sunmak için açılır kameraya sahip. Ayrıca yatay mod kullanımı için optimize edilmiş bir üst işlemciye sahiptir. Bunların tümü, oyun zevkinizi maksimuma çıkartır.

Şu anda en iyi oyun telefonlarından birini arıyor iseniz, işte karşınızda Lenovo Legion Duel. Fakat satın almadan önce listedeki diğer seçenekleri kontrol etmelisiniz.

Nubia Red Magic 5G

Nubia Red Magic 5G
Nubia Red Magic 5G

Nubia Red Magic 5G modeli, dünyanın ilk 144 Hz akıllı bir telefon ekranına sahip modeldir. Bu da bu modeli oyun için mükemmel ve ideal hale getirir. Çünkü bu akıllı telefon müthiş bir yenileme hızına sahiptir.

Ancak bu modeli oyun için ideal yapan tek şeyler bunlar değil. Size daha fazla kontrol sağlaması için omuz tetikleri, soğutma sistemi ve fan, oyun keyfinizi kişiselleştirmeye izin veren “Oyun Alanı” ve oyunda oyun içi titreşim özelliği katan “4D Shock” özelliği vardır.

Black Shark 3

Black Shark 3
Black Shark 3

Black Shark 3 ürünü, diğer saydığmız markalarının çağdaş en iyi oyun telefonlarını pek geçemese dahi, Xiaomi’nin alt markası olarak en iyi telefonu.

Telefonun kendisi büyük olması ile birlikte, cesur bir tasarıma sahip. LED ışıklamaya sahip ve teknik özellikleri bir oyun telefonundan beklenilebilir her şeyi size sunuyor.

Bu oyun telefonunun ön sıralarda olmamasının bir nedeni, saydığımız diğer telefonlardan daha düşük bir yenilemez hızına sahip olması (90 Hz). Ayrıca diğer telefonlar kadar kapsamlı ve donanımlı özelliklere sahip olmaması.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu