BilgisayarÜrünler

En İyi Klavye Önerileri

En İyi Klavye Hangisi

İster gün boyu ofiste, isterseniz saatlerce oyun oynayın, bilgisayarınızın iyi bir klavyeye sahip olması hem konfor hem de verimlilik için büyük bir öneme sahip. Bu kapsamda 500 TL altındaki sizin için seçtiğimiz en iyi klavyelerle karşınızdayız. 500 tl altında en iyi 5 klavyede güzel özelliklere sahip. Peki Ama Hangisi daha iyi?

Klavye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayar başında konforlu vakit geçirmek için nasıl bilgisayar koltuğu veya rahat bir sandalye tercih ediyorsanız, klavyenizin de ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde tasarlanmış olması gerekir. Özellikle çok fazla yazı yazıyorsanız, klavyenin önemi daha çok ön plana çıkıyor.

Klavye satın alırken piyasada başarılı olan bir marka tarafından üretilmesinin yanı sıra, ergonomik olması ve tasarımı büyük önem taşır. Bilgisayar başında çok vakit geçiriyorsanız, kötü bir klavyede bilek ağrıları olacaktır.

Örneğin oyuncu klavyesi denildiğinde akıllara RBP ışıklandırma ve mekanik tuşlar geliyor olsa da günümüzde birçok teknoloji kullanıyor. 1 MS civarındaki bir hız bile rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlar. Bu nedenle üreticiler tuşların hızlı şekilde tepki vermesini hedefliyor.

Hatta klavyeden çıkan komutun bilgisayara en hızlı şekilde ulaşması için özel/giriş portları bulunan anakartlar bulunuyor. Bu nedenle özellikle bir oyuncu klavyesi alıyorsanız, sahip olduğu teknolojiler çok önemlidir.

Oyuncu klavyesi seçerken hangi oyun türünü oynadığınızın farkında olmalısınız. En çok oynadığınız oyun türü sizin tarzınızı belirleyecek. FPS oyunlarını oynayanlar ek fonksiyon tuşları tercih ederken, MOBA oyunlarında ise belirli tuşların olması tercih ettikleri için ona göre bir seçim yapıyorlar.

Bazı klavyeler İngilizce olarak ülkemizde satılıyor. Eğer klavye düzenini ezbere biliyorsanız Türkçe olmaması sizi pek zorlamaz, ancak satın alacağınız klavyenin hangi dilde olduğunu kontrol etmeniz gerekir.

Klavye Önerileri

SteelSeries Apex 150 RGB Oyuncu Klavyesi :

Oyunculara özel ekipmanları ile tanınan SteelSeries‘in Apex 150 RGB hem fiyat/performans hem de tasarım olarak dikkat çeken modellerden birisi. Ofis için tasarlanan standart bir klavye gibi görünen Apex 150, RGB aydınlatmaya sahiptir.

Sıvıya karşı dayanıklı olması ve 20 milyon tuş basım ömrüne sahip. Discord ile intege bir şekilde çalışıyor ve aynı şekilde oyun bildirimlerini RGB aydınlatma özelliği ile sizlere aktarıyor. 

Razer Cynosa V2 Chroma Membran :

Oyunculara özel ekipmanları ile tanınan markalardan biri olan Razer’ın Cynosa V2 Chroma Membran klavye modeli, Cynosa RGB ışıklarına sahiptir. Ayrıca 16,8 milyon özelleştirilebilir renk seçeneğini barındıran bu klavye yumuşak minderli tuşlara sahip.

Özelleştirilebilen oyun tuşları ve Özel medya tuşlarının yer aldığı bu klavye özellikleriyle dikkat çekiyor.

GamePower OGRE RGB Mekanik Kırmızı Switch Klavye :

GamePower’in OGRE RGB Mekanik klavyesi fiyat performans oranının yüksek olduğu ürünlerin başına geliyor. Diğer modellere kıyasla bu klavye İngilizcedir. RGB ışıklandırma mevcut.

Hp Pavilion 600 Kablosuz Klavye :

Klavye tasarımı kişiden dişiye değişir. Klavye tarafında da oyunculara özel modelleri sevmeyen, ancak şık ürünleri tercih edenler oldukça çok fazla. Şık ve sade bir klavye istiyorsanız HP Pavilion 600 tam da size göre. Bu klavye üst düzey bir tasarıma ve malzeme kalitesine sahip. İnce ve şık tasarımı ile dikkat çekiyor.

Microsoft N9Z-00017 Akıllı TW Kablosuz Klavye : 

Özellikle akıllı televizyon için klavye arıyorsanız, Microsoft’un geliştirdiği bu klavye tam da size göre. Fare satın almanız gerek kalmıyor çünkü klavye touchpad ile integre bir şekilde çalışıyor. Ayrıca klavye 9 metrelik menzili sayesinde büyük bir odada ve hatta odalar arasında bile çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu