HobiÜrünlerYaşam Tarzı

En İyi Keman Önerileri

Keman Önerileri

14. yüzyılda Kuzey İtalya’da ortaya çıkan keman günümüze kadar gelmiştir. En iyi keman önerilerindeki kemanlar büyülü denilecek kadar güzel sesi olan ve insanı rahatlatan bir enstrümandır. Kemanı çalmak oldukça zor olduğu için yeni başlayanların sabırlı olması gerekir.

Günümüzdeki ekonomik koşullardan dolayı enstrüman fiyatları da çok pahalandı. Her bütçeden kemanlar olsa da kaliteli bir keman almanız gerekir. Çünkü sesin kalitesi düşecektir ve öğrenmek daha da zor olacaktır. Keman almadan önce tuşe, keman ağacı, burgular ve yayına dikkat etmelisiniz. Akçaağaç, gül, abanoz ve ladinden oluşan kemanları tercih edebilirsiniz.

Dominguez 4/4 Gül Keman – DVR44CRG

Dominguez 44 Gül Keman – DVR44CRG
Dominguez 44 Gül Keman – DVR44CRG

Başlangıç ve orta seviye için tasarlanmış kemanlardan biri olan Dominguez 4/4 Gül Kemanıdır. %100 ağaç kullanılarak yapılan bu keman el işçiliği sayesinde oldukça dikkat çekiyor. Ladin, kelebek, gül gibi ağaçlardan yapılmıştır. Başlangıç için ideal bir kemandır. Üstün malzeme kalitesi ve uygun fiyatla alabileceğiniz en iyi kemanlardandır.

Midex HGA-44B Siyah 4/4 Full Keman Seti

Midex HGA-44B Siyah 44 Full Keman Seti
Midex HGA-44B Siyah 44 Full Keman Seti

Fiyat performans ürünü olan Midex HGA-44B, ses hacmi oldukça güçlü ve akortları da sağlamdır. Siyah rengi ile tasarlanan bu ürün özellikle öğrenciler için ideal olacaktır. Lise veya daha üstü öğrencilerin kullanımı için uygundur. Bu ürün çenelik, kuyruk ve burgu kısımlarında akçaağaç kullanılmıştır. Gövde kısmında ise lamine kullanılmıştır.

Stromberg Keman 4/4 Vol001

Stromberg Keman 44 Vol001
Stromberg Keman 44 Vol001

Thomastik model fiksli olan bu keman, başlangıç seviyesi için idealdir. Çenelik ve klavya kısımları akçaağaçtan oluşmaktadır. Yayı moğol at kuyruğundan oluşur. Stromberg, en iyi keman markaları arasındadır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile bu ürünü tercih edebilirsiniz. Set halinde satılan bu ürün keman çalmak için ihtiyacınız olan materyalleri içeriyor.

Rösler RS3A Keman (4/4)

Rösler RS3A Keman (44)
Rösler RS3A Keman (44)

Çek yapımı olan Rösler RS3A Keman (4/4), 13 yaş üstündekilere uygundur. Kelebek, şimşir, ladin gibi ağaçlar kullanılarak üretiliyor. El yapımı olan bu keman akortları çabuk bozulabilir bu nedenle tebeşir tozu kullanabilirsiniz. Güçlü sesi ve özel tonuyla denemenizi öneririm. Çaldıkça sesi açılacak yani daha da güçlü olacaktır. Eğer uzun bir süre keman çalmayı düşünüyorsanız bu ürün size göre.

Dünya’nın En Pahalı Kemanı

Dünya'nın En Pahalı Kemanı
Dünya’nın En Pahalı Kemanı

2006 yılında satışa çıkan bu keman 3.54 milyon Amerika Dolarına Satılmıştır. Stradivarius kemanı Christie’s’in düzenlemiş olduğu açık arttırmada, ‘Hammer’ yani çekiç adındaki bu keman satılmıştır. Klasik keman ustası olan David Garrett’ın bu kemanı bir konserinde yanlışlıkla kırmıştır.

Bu kemanın onarımının fiyatı ise 100.000 Euro civarında olduğu söylenir. Stradivarius şu anki en yüksek değerdeki kemanı 45 milyon dolar değerindedir. Bu ise dünyanın en pahalı enstrümanı yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu