Giyilebilir TeknolojiÜrünler

En İyi Kablosuz Kulaklık Önerileri

Teknoloji geliştikçe kulaklıklar daha da küçülüyor. Örneğin, büyük kulaklıklardan kablolu ve daha fonksiyonel kulaklıklara ardından da kablosuz kulaklıkları kullanmaya başladık. Lakin akıllı telefon kullanıcıları artık kablosuz Bluetooth kulak içi kulaklıklara yöneliyor. Fonksiyonel ve kaliteli kablosuz kulaklık alırken nelere dikkat edilmeli?

Kablosuz Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her teknolojik ürünlerde olduğu gibi kulaklık alırken de dikkatli olmanız gerekir. Kulak içi Bluetooth kulaklık önermeden önce kulaklık alırken dikkat edilmesi gereken özelliklere bir göz atalım. Lakin şunu söylemekte yarar var, her markanın modeli fiyat, özellikleri yada yeni bir teknoloji ile öne çıkıyor. Kulaklık seçerken önemli olan sizin ne istediğiniz. Yani bütçeniz ile ürün özelliklerini kıyaslamanız gerekir.

Pil Ömrü

Pil Ömrü
Pil Ömrü

Bluetooth kulaklık alırken en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri ise şarj süresidir. Pili çabuk biten bir kablosuz kulaklık satın almak mantıklı değildir. Özellikle uzun seyahatler, uzun telefon görüşmeleri ve ulaşımda fazla vakit geçirenler için pil ömrü oldukça önemlidir.

Fakat kulaklıkların yanı sıra, şarj kutusun da ne kadar ekstra kullanım sağlayabileceğine dikkat edilmeli. Kulaklık ve kulaklık kutusunun şarjı bittiğinde, ne kadar sürede şarj olduğu dikkate alınmalıdır. Kullanıcıya kablosuz şarj desteği sunması da şarj konusunda avantaj sağlayacaktır.

Tasarım

Satın alacağınız kulaklığın tasarımı bir diğer önemli faktördür. Kablosuz kulaklığınızın tasarımı konforunuzu da etkiler. Bununla birlikte kulaklıkların ağırlığı, kulağa oturup oturmaması, özellikle de uzun süreli kullanımlar için çok önemlidir. Yani hem rahatsızlık vermesi hem de taşınma kolaylığı kulak içi Bluetooth kulaklık tavsiyeleri için önemlidir.

Ses Kalitesi

Kablosuz kulaklıklar, özellikle Bluetooth standartları geliştikçe ses konusunda daha da başarılı oluyor. Fakat ürünler yeni piyasaya çıkmış olsa da eski tip Bluetooth sürümlerini kullanabiliyor. Bu nedenle dikkat edilmeli ve Bluetooth 5.1 standartlarına sahip modelleri tercih etmenizde yarar var.

Gürültü Engelleme

Gürültü engelleme özelliği olan kablosuz kulak içi bir kulaklığı tercih etmeniz, hangi ortamda olursanız olun ses performansını maksimize edecektir. Ve bu sayede telefon görüşmelerinde ya da video izlerken, müzik dinlerken, mekan fark etmeksizin çevredeki sesleri azaltması çok önemlidir. Bu da ses performansınıza olumlu etki edecektir.

Bluetooth Kulaklık Tavsiyeleri

Apple AirPods 2. Nesil MV7N2TU/A :

Apple AirPods 2. Nesil MV7N2TUA
Apple AirPods 2. Nesil MV7N2TUA

Bu ürünün özellikleri arasında en dikkat çeken detay Android hem de iOS hem de bilgisayarda çalışabiliyor olmasıdır. Apple AirPods 2‘de bir ivme ölçer ve sensör yer alıyor. Bunlar diğer bazı özellikler ile bir araya gelince başarılı bir deneyim ortaya çıkıyor. Mesela Müzik dinlerken kulaklığı çıkarırsanız, müzik duruyor ve kulağınıza geri taktığınızda ise kaldığı yerden dinlediğiniz müzik devam ediyor.

İki taraftaki kulaklığın üzerinde de dokunmatik sensörler mevcut. Bu sensörler ise hangi fonksiyonlara sahip olacağını kendiniz belirliyorsunuz. Apple AirPods 2‘de kablosuz şarj desteği de sağlıyor. Bu cihaz bir aygıttan, diğerine hızlıca geçiş yapabiliyor. Lakin, tüm bunları yaparken de daha az enerji harcıyor. Batarya performansına gelirsek  telefon görüşmesi olarak 3 saat, müzik dinlerken ise 5 saatlik bir performansa sahiptir.

Fiyatı ise 1300 TL dir.

JBL Tune 220TWS :

JBL Tune 220TWS
JBL Tune 220TWS

JBL Tune T220 True Wireless Kulaklık, Pure Bass Sound özelliğine sahip olmakla birlikte 12.5mm’lik sürücüler ile sesi bozmadan duymanızı sağlar. Özellikle de uzun süreli kullanımlar için önemli olan konforlu ve ergonomik bir yapısı sayesinde, gün boyu rahat bir şekilde kullanım avantajı sağlıyor.

Kulaklığın küçük boyutlu şarj kutusu 16 saate kadar kullanım ömrü var. Ancak bu sayede 19 saate kadar kullanabileceğiniz uzun ömürlü pil ömrü saatler boyunca müzik dinlemenin tadını çıkarabilirsiniz.

iPhone ve Android cihazlarda uyumlu JBL Tune T220 Kulak içi kulaklık ile hem müzik dinleyip hem telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Hareket halinde ise kulaklık kolay bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan tuşlar sayesinde her şeyi yönetebilirsiniz.

JBL Tune 220, Siri ve Google Asistan iletişimi ve toplamda 20 saat pil ömrü özelliği ile önerilebilecek kulaklıklar arasında.

Samsung Galaxy Buds Plus :

Samsung Galaxy Buds Plus
Samsung Galaxy Buds Plus

İki yollu hopörlerler ile ( Woofer+Tweeter ) daha iyi ses sunan kulaklık, AKG tarafından en uygun hale getirdi. Aktif gürültü engellemesi olmasa bile, cihaz üç mikrofona sahip. Mikrafon sayısı sayesınde ise kulaklık kaliteli bir deneyim sunuyor. Pil süresi Plus, 85 mAh kapasiteli bayaryaya sahiptir.

Şarj kutusundaki kapasite ise 270 mAh . Hızlı Şarj sayesinde 3 dakikalık şarj ile 60 dakika kullanılabilen Plus’un tek başına 11 saat şarj kutsu ile 22 saat müzik dinleme sağlar. Kullanıcısı bu süreler sırasıyla 7.5 ve 15 saat telefon görüşmesi yapabilir. Sol kulaklıkta Spotify uygulamasını başlatıyor.

Basic 5.0 Kulaklık :

Fiyat performans denilince akla gelen markalardan olan Mi, kablosuz Bluetooth kulaklıklarının başında geliyor. Piyasada Mi Airdots TWS modeli en fazla tercih edilen ve satılan kulaklıkların başında geliyor. Kesintisiz 4 saat çalışabiliyor 1.5 saate tam olarak şarj olabiliyor.

Redmi Airdots Tws, DSP akıllı gürültü engelleme özelliği, temiz ve yüksek ses kalitesi ile kullanıcıların memnuniyetini kazanmış bir ürün. 1 kulaklığın ağırlığı 4.1 gram. Rakiplerinden daha az özelliği olsa da, fiyat-performans ürünüdür.

Yukarıda okuduğunuz 5 adet kablosuz kulaklıklar, kullanıcıya kendini kanıtlamıştır. Peki Ama Hangisi daha iyi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu