Film ve Dizi ÖnerileriYaşam Tarzı

En İyi Gerilim Filmleri

İzlenmesi Gereken Gerilim Filmleri

Bugün sizlerle paylaşacağımız konu dünyanın en iyi gerilim filmleri olacak. Gerilim duygusunu hat safhada tutan, izlerken nefes bile almayı unutacağımız, izlerken sürekli “acaba ne olacak?” sorusunu bize sordurtan günümüzün en iyi korku-gerilim ve gerilim filmlerini inceleyeceğiz.

Sinister (Lanet)

Sinister
Sinister

Listemizin birinci sırasında elbette Sinister var. Sinister’ın ilk sırayı hak etmesinin sebebi gerilim ve korkuyu film boyunca asla düşürmemesi. 2 filmi bulunan Sinister, korku ve gerilim tarzında bir film arayışı içindeyseniz mutlaka izlemeniz gereken filmlerin başında geliyor.

Ellison Oswalt adlı bir suç romanı yazıcısı, romanlarına eklemek için işlenen korkunç cinayetleri araştırma amacıyla eşi ve iki çocuğu ile birlikte ülkenin bir ucundan başka bir ucuna seyehat etmek üzere yola koyulur. Kiracı olarak yerleştikleri dairede onlardan önce yaşayan tüm aile halkı öldürülmüştür.

Ellison adlı yazarımız evin tavan katında gizemli bir kara kutu bulur. Bulduğu bu kutunun içersindebir adet projeksiyon ve onlarca video kaseti bulur. Ellison kasetleri izlemeye karar verir. Ama bu onun için epey kötü bir karar olacaktır. Çünkü kasetlerin içeriği tüyler ürperticidir. İzlediği şeyler, onlardan önce yaşayan ailenin işkence ve ölümlerinin kayda alındığı kaset filmlerdir. Yaşadığı büyük şoku atlatmasıyla beraber karakterimiz Ellison, bu cinayetlerin arkasındaki sır perdesini çözmeye karar verir.

Kuzuların Sessizliği

Kuzuların Sessizliği
Kuzuların Sessizliği

Listemizin birinci sırasında olmayı hak eden, fakat türler arasında epey bi fark olduğu için ikinci sıraya koyduğumuz Kuzuların Sessizliği, psikolojik-gerilim türleri arasında her zaman birinci sırada olacaktır. Kuzuların Sessizliği, çıktığı tarihten 1 yıl sonra 7 dalda da Oscar ödülüne aday olmuş, en iyi senaryo ve en iyi film dalında ödüle hak kazanmıştır

Akademiden yeni mezun olmuş olan genç bir FBI Ajanı olan Clarice Starling, kurbanlarının derilerini yüzen psikopat hastası bir seri katilin elinden kadını kurtarmasıyla başlar. Clarice, katilin kendisine ulaşmak için hepimizin bildiği seri katil Hannibal Lecter ile iletişime geçmeye karar verir. Clarice ile Hannibal’ın diyalogları, arasındaki güven kazanma için akıl oyunları, Hannibal Lecter’ın keskin zekası
bu filmli etkileyici kılmaya bir hayli yetiyor.

Split

Split filmi diğer listelediğimiz filmlere kıyasla epey ilginç bir konuya sahip bir film. James McOvay’ın şahane oyunculuğu bu film için şapka çıkarmamıza fazlasıyla yetiyor. Amerikan bir gerilim-korku türüne sahip olan film Split, izole bir şekilde yeraltı tesisinde kaçırılan 3 genç kızın 23 farklı kişiliğe sahip olan ana karakterimiz tarafından esir tutulmasını ve gelişen olayları anlatıyor.

Zindan Adası

Zindan Adası
Zindan Adası

Zindan Adası pek gerilimli sahnesi olmamasına rağmen listemizde olmayı hak ediyor. Zindan Adası Rachel Solando adlı bir akıl hastası ortadan kaybolarak başlar. Yüksek tehilkeli akıl hastalarının rehabilite olduğu Zindan Adası isimli bölgede bu olayın araştırılması için gönderilen Chuck Aule ve Teddy Daniels adlı polis memurlarının hastaneye gitmesi sonucuyla esrarengiz olaylar zinciri başlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu