HobiÜrünlerYaşam Tarzı

En İyi Fotoğraf Makinesi Önerileri

En İyi Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf makinesi 1826 yılında Fransız olan Nicephore Niepce icat etti. İcat edilen günden günümüze kadar oldukça değişti. Fotoğraf makineleri sayesinde aileniz ve arkadaşlarınızla geçirdiğiniz anıları saklayabilirsiniz. Bu sayede yıllar geçse bile hatıraları kolaylıkla hatırlayabiliriz. En İyi Fotoğraf Makinesi Önerileri Ama Hangisi daha iyi?

Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fotoğraf makinesi almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli faktör çekim kalitesidir. Araştırmadan alırsanız çekim kalitesi sizi pek memnun etmeyebilir. Fotoğraf makinesi alırken diğer faktör ise ağırlığıdır. Normal makinelerden daha ağır ise gün içinde kullanıcıya zorluklar yaratabilir.

1. Fujifilm X100V Kompakt

Fujifilm X100V Kompakt
Fujifilm X100V Kompakt
ARTILAR EKSİLER
Tek seferde 350 çekim Analog kontrol
PRF-49 filtresi

Fujifilm X100V 4 çekirdekli işlemcisi ile öne çıkıyor. PRF-49 koruma filtresi olan ürün sayesinde her hava koşullarında çekim yapılabilir. Kullanıcının ilgisini çeken makine, tam bataryayla 350 çekimi yapabiliyor.

2. Sony ZV-1 Kompakt Fotoğraf Makinesi

Sony ZV-1 Kompakt Fotoğraf Makinesi
Sony ZV-1 Kompakt Fotoğraf Makinesi
ARTILAR EKSİLER
4K video kaydı Dahili hafıza yok
Tek elde kullanım
Rüzgar engelleyici mikrofon

Kompakt fotoğraf makinesi arıyorsanız Sony ZV-1 modeli tam olarak size göre. 3 inç dokunmatik ekrana sahipken, şık ve hafif tasarımı ile kullanıcının gözdesi olmuştur. Ayrıca rüzgar engelleyici mikrofon bulunuyor. Telefon bağlantısı ile anlık olarak fotoğraf aktarımı yapabilirsiniz.

3. Olympus Tough TG-6 Kompakt Fotoğraf Makinesi

Olympus Tough TG-6 Kompakt Fotoğraf Makinesi
Olympus Tough TG-6 Kompakt Fotoğraf Makinesi
ARTILAR EKSİLER
Suya dayanıklılık Dahili hafıza yok
4K video çekebilme

Olympus Tough TG-6, tasarım olarak çok ilgi çekiyor. Yarı profesyonelliği olan bu makine, 253 gram ağırlığındadır. Suya dayanıklı olması ile olası kazaları önlerken rahat bir çekim yapabilirsiniz. Bu cihaz 4K çekim yapabiliyor.

4. Sony A6100 16-50mm Aynasız Fotoğraf Makinesi

Sony A6100 16-50mm Aynasız Fotoğraf Makinesi
Sony A6100 16-50mm Aynasız Fotoğraf Makinesi
ARTILAR EKSİLER
Yüksek çözünürlük Suya dayanıklı değil
Uzaktan bağlantı özellikleri Ağır

Aynası fotoğraf makinesi arıyorsanız Sony A1600‘e göz atmanızı öneririm. Bionz X görüntü işlemcisine sahip olmasıyla birlikte 6000×4000 piksel çekimi yapabiliyor. Küçük boyutlu olduğu halde 396 gram olan makine oldukça ağır.

5. Fujifilm instax mini LiPlay

Fujifilm instax mini LiPlay
Fujifilm instax mini LiPlay
ARTILAR EKSİLER
Ufak tasarım Zor kullanım
LED ekran

Fujifilm instax, şık tasarımıyla amatör çekim yapabiliyor. LED ekranı ile basit bir ara yüzü olan ürün ful pil ile 100 kadar fotoğraf çekebiliyor. LiPlay teknolojisi olan bu cihaz, fotoğraflarınıza ses ekleyebilme özelliğini sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu