fotoğraf makinesi önerileri

En İyi Fotoğraf Makinesi Önerileri

İçindekiler

Fotoğraf makinesi 1826 yılında Fransız olan Nicephore Niepce icat etti. İcat edilen günden günümüze kadar oldukça değişti. Fotoğraf makineleri sayesinde aileniz ve arkadaşlarınızla geçirdiğiniz anıları saklayabilirsiniz. Bu sayede yıllar geçse bile hatıraları kolaylıkla hatırlayabiliriz. En İyi Fotoğraf Makinesi Önerileri Ama Hangisi daha iyi?

Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fotoğraf makinesi almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli faktör çekim kalitesidir. Araştırmadan alırsanız çekim kalitesi sizi pek memnun etmeyebilir. Fotoğraf makinesi alırken diğer faktör ise ağırlığıdır. Normal makinelerden daha ağır ise gün içinde kullanıcıya zorluklar yaratabilir.

1. Fujifilm X100V Kompakt

ARTILAREKSİLER
Tek seferde 350 çekimAnalog kontrol
PRF-49 filtresi

Fujifilm X100V 4 çekirdekli işlemcisi ile öne çıkıyor. PRF-49 koruma filtresi olan ürün sayesinde her hava koşullarında çekim yapılabilir. Kullanıcının ilgisini çeken makine, tam bataryayla 350 çekimi yapabiliyor.

2. Sony ZV-1 Kompakt Fotoğraf Makinesi

ARTILAREKSİLER
4K video kaydıDahili hafıza yok
Tek elde kullanım
Rüzgar engelleyici mikrofon

Kompakt fotoğraf makinesi arıyorsanız Sony ZV-1 modeli tam olarak size göre. 3 inç dokunmatik ekrana sahipken, şık ve hafif tasarımı ile kullanıcının gözdesi olmuştur. Ayrıca rüzgar engelleyici mikrofon bulunuyor. Telefon bağlantısı ile anlık olarak fotoğraf aktarımı yapabilirsiniz.

3. Olympus Tough TG-6 Kompakt Fotoğraf Makinesi

ARTILAREKSİLER
Suya dayanıklılıkDahili hafıza yok
4K video çekebilme

Olympus Tough TG-6, tasarım olarak çok ilgi çekiyor. Yarı profesyonelliği olan bu makine, 253 gram ağırlığındadır. Suya dayanıklı olması ile olası kazaları önlerken rahat bir çekim yapabilirsiniz. Bu cihaz 4K çekim yapabiliyor.

4. Sony A6100 16-50mm Aynasız Fotoğraf Makinesi

ARTILAREKSİLER
Yüksek çözünürlükSuya dayanıklı değil
Uzaktan bağlantı özellikleriAğır

Aynası fotoğraf makinesi arıyorsanız Sony A1600‘e göz atmanızı öneririm. Bionz X görüntü işlemcisine sahip olmasıyla birlikte 6000×4000 piksel çekimi yapabiliyor. Küçük boyutlu olduğu halde 396 gram olan makine oldukça ağır.

5. Fujifilm instax mini LiPlay

ARTILAREKSİLER
Ufak tasarımZor kullanım
LED ekran

Fujifilm instax, şık tasarımıyla amatör çekim yapabiliyor. LED ekranı ile basit bir ara yüzü olan ürün ful pil ile 100 kadar fotoğraf çekebiliyor. LiPlay teknolojisi olan bu cihaz, fotoğraflarınıza ses ekleyebilme özelliğini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir