Kişisel BakımYaşam Tarzı

En İyi Erkek Parfümü Önerileri

Erkek Parfümü Önerileri

Ama Hangisi ailesi olarak bugün sizlerle sizin için derlediğimiz en iyi erkek parfümü önerilerini inceleyeceğiz. Bu önerileri sizinle paylaşmak istediğimizde nesnel bir konu olsa dahi, son yıllarda popüleritesini hiç yitirmeyen ve en çok satılan erkek parfümlerini inceleyeceğiz. Koku hafızası diğer (görsel hafıza, işitsel hafıza vb.) hafızalara göre çok daha güçlü olduğunu biliyor muydunuz?

Erkek parfümleri arasından en ilgi çekici ve popüler olan bazı önerilerimizi sizinle paylaşacağız. Hazırsanız başlayalım!

Davidoff – Cool Water

Davidoff - Cool Water
Davidoff – Cool Water

1988 yılı gibi eski üretimli bir parfüm olsa da, Davidoff popüleritesini asla yitirmeyen erkek parfümlerinden bir tanesidir. Nane, kişniş, lavanta ve portakal çiçeğinin harmanlanması ile birlikte oldukça erkeksi ve fresh bir kokuyu bizimle kavuşturuyor.

Prada – Luna Rossa Sport EDT

Prada – Luna Rossa Sport EDT
Prada – Luna Rossa Sport EDT

Prada Luna Rossa Sport, Davidoff parfümümüze kıyasla daha sert ve erkeksi bir koku bırakan bir parfümdür. 2012 yılında piyasaya sürülmüştür. Üst notalarını oluşturan zencefil, lavanta ve ardış meyvesi iken, dip noktaları ise tonya fasulyesi, günebakan çiçeği, ve misk ile harmanlanmasıyla oluşur. Prada Luna Rossa Sport erkeklerin en vazgeçemediği parfümlerden biridir.

Versace – Dylan Blue

Versace - Dylan Blue
Versace – Dylan Blue

En iyi erkek parfümleri arasında 3. sıramızda dünyaca ünlü Versace markasının Dylan Blue adlı erkek parfümü; bergamot, greyfurt, incir yaprağı ve daha fazla su notaları ile harmanlanmış bir kokudur. 2016 yılında piyasa sürülmüştür. Bu kokuyu dört mevsimde de tercih
edebilirsiniz.

Carolina Herrera – 212 NYC Men

Carolina Herrera – 212 NYC Men
Carolina Herrera – 212 NYC Men

New York’un global cazibesinden ve sinerjisinden ilham alan 212 NYC Men, 1999 yılında piyasaya sürülmüştür. Greyfurt, bergamot ve zencefil harmanlanması ile birlikte daha odunsu bir kokuyu bizlerle buluşturuyor.

Paco Rabanne – Invictus

Paco Rabanne – Invictus
Paco Rabanne – Invictus

2013 yılında piyasaya sürülen, şişesiyle ile birlikte oldukça dikkatimizi çeken Invictus’un üst notaları deniz, mandalina, greyfurt şeklinde iken alt notalarında ise defne yaprağı ve yasemin olarak devam etmekte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu