HobiÜrünler

En İyi Elektro Gitar Önerileri

Elektro Gitar Önerileri

Müzik ve gitar severler için en iyi elektro gitar önerilerini bu yazımızda size sunuyoruz. Elektro gitar kendine has yapısı ve sesiyle birçok insanın ilgisini çekmekte. Bu durumda haliyle meraklıları oluyor. Eğer sizde elektro gitar almak istiyorsanız ya da merak ediyorsanız bu içerik tam size göre.

1-Fender Stratocaster USA

Fender Stratocaster USA
Fender Stratocaster USA

Dünyaca ünlü Fender markası tarafından üretilmiştir. ABD merkezli bir gitar üreticisi olan Fender, dünyanın ilk elektro gitar üreticilerinden biri olduğu için artık bir marka değil de bir gitar türü haline geldiği söylenebilir. Fender Stratocaster USA dünyanın en sevilen gitarları arasında olduğu bir gerçektir. Gitarın kendine has bir sesi ve tasarımı vardır. Sevilmesinin en büyük nedenlerinden biri de budur.

Fender Stratocaster, V-mod single manyetiklerin özel olarak kullanılması sayesinde özel bir tona sahip. Ayrıca gitarda bulunan alnico mıknatıs tipleri sayesinde gitar kendine has özelliklerine kavuşuyor. Treble-Bleed devresi entegre edilen gitar, tiz netliğinin korunmasına da yardımcı oluyor. Gitar sap tasarımı ile bend yapmayı ve muhteşem akorlar basmayı oldukça kolaylaştırıyor.

2-Squier Affinity Stratocaster

Squier Affinity Stratocaster
Squier Affinity Stratocaster

Bullet serisinin üst modeli olan elektro gitar, Squier Affinity tarafından üretilmiştir. Gitarda ilk olarak dikkat çeken detay klavyenin üzerinde bulunan ağaç simgesi. Ağaç simgesi, gitarın modellerinin kendi aralarında değişiklik gösteriyor. Gitarın gövdesi kızılağaçtan sap kısmı ise akçaağaçtan üretilmiştir. Vintage tremolo olarak tasarlanmış köprü sistemine sahip gitarın farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

3-Ibanez GIO GRX70QA

Ibanez GIO GRX70QA
Ibanez GIO GRX70QA

Elektro gitar dünyasında önde gelen markalardan olan Ibanez, bu listede olmazsa olmazdı. Bu gitar modelinin klavyesinde gül ağacı, gövdesinin yapısında da ıhlamur ağacı bulunuyor. Sapı ise akçaağaçtan üretilmiş durumda. Gitarın köprüsü Fat 6 tremolo sistemi ile donatılmıştır.

4-Epiphone SG Special

Epiphone SG Special
Epiphone SG Special

Epiphone markası da gitar alanında kendini kanıtlamış büyük firmalardan biri. Listemizin dördüncü sırasında bu markaya yer verdik. Epiphone SG Special kendine özgü tarzı ile karşımıza çıkıyor. Yeni başlayanlar için uygun bir gitar olmasına karşın uzman gitaristler tarafından da tercih edilmektedir. Geniş kullanıcı kitlesine göre olduğu için bu listede yer verdik.

5-Yamaha Paciffica PAC 112J

Yamaha Paciffica PAC 112J
Yamaha Paciffica PAC 112J

Listemizin son sırasında ise Yamaha Paciffica PAC 112J gitarı yer aldı. Gitar, sahip olduğu kaliteli tonu ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda Yamaha Paciffica oldukça ergonomik bir özellikte.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu