Film ve Dizi ÖnerileriYaşam Tarzı

En İyi Anime Dizi Önerileri

Anime Dizi Önerileri

En iyi anime dizi önerilerine geçmeden önce anime nasıl ve nerede ortaya çıkmış? Japonya’da ortaya çıkan anime, ülkenin kendine özgün çizimleri ile oluşmuştur. Japon mangalarının değiştirilip televizyona uyarlanmış halindedir. Bir kitle anime dizilerini çocukça görse bile her ülkeden her yaştan okurları ve izleyenleri oldukça fazladır. Her yaşa hitap eden bu diziler romantizmden, aksiyona, spordan bilim kurguya gibi oldukça farklı kategorileri bulunuyor. Sizler için en iyi anime dizi önerileri listesini hazırladık.

En İyi Anime Dizi Önerileri

Seçtiğimiz en iyi anime dizi önerileri listesindeki dizileri ister ailenizle ister tek başınıza izleyebilirsiniz. Seçilen diziler birbirinden farklı ve eğlenceli konulardadır. Sizin en çok beğendiğiniz anime hangisi?

Death Note (2006-07) – IMDb: 9

Death Note
Death Note

En iyi anime dizi önerileri listesinin ilk sırasına geçen Death Note dizisinin bir çevrenizden illa ki duymuşsunuzdur. Bu dizide zeki ve derslerinde oldukça başarılı olan bir lise öğrencisi (Yagami Light) için hayatındaki en önemli şey ise adalettir. Light, okuldayken ‘Ölüm Defteri’ adlı bir kitap bulur. Kitabın ilk sayfasındaki kuralları okur. Kitaptaki kurallarda “Bu deftere ismi yazılan şahıs ölür” yazar. Bunun üzerine Light, dünyayı kötülüklerden temizlemeye başlar…

Bu mükemmel diziyi izleyenler oldukça beğenmektedir. Bu anime dizisinin sinema filmi de bulunmaktadır.

One Piece (1999) – IMDb: 8.7

One Piece
One Piece

En iyi anime dizi önerileri listesinin bir diğer dizisi olan One Piece, izleyenler tarafından oldukça beğenilen bir dizi olmuştur. Korsan olma hayali ile yaşayan Monkey D. Luffy, East Blue denizinde One Piece adlı bir hazine olduğu Grand Line’a kadar giden uzun bir yolculukta kendisini bulur.

Luffy, bu eğlenceli yolculuk sırasında kendisine benzeyen hayalleri olan kişileri yanına alarak tayfasını oluşturur ve maceraya atılırlar.

Attack on Titan (2013) – IMDb: 8.8

Attack on Titan
Attack on Titan

Eren Yeager, kendi ailesi ile birlikte Shiganshina‘da yaşamaktadır. Orada yaşayan insanlar yaklaşık 100 yıl önce ortaya çıkan devler (Kyojin Titan), yüzünden güçlü ve oldukça büyük duvarlarla çevrili bir şehirde yaşamaktadırlar. 60 metrelik bir dev duvarda gedik açar. Bunun üzerine Eren’in yaşadığı bölge diğer devler ile istilaya uğrar. Kahramanımız, üvey kız kardeşi ve en yakın arkadaşı ile bütün devleri öldürmek için ant içerek orduya katılırlar.

Naruto (2002-07) – IMDb: 8.3

Naruto
Naruto

En iyi anime dizi önerileri listesinin son animesi olan Naruto, konu ve gelişen olaylar açısından mükemmel bir dizi. 12 yıl önce dokuz kuyruklu bir şeytan tilki (Kyuubi), Konoha’ya (Gizli Yaprak Köyü) saldırdır. Kyuubi, kuyruklarının birisini sallamasının ardından bir tsunami oldu. Harap olmaya yakın köyün lideri olan Dördüncü Hokage, kendisini feda ederek yeni doğan bir bebeğin içine tilkiyi mühürleyerek hapsetti.

O bebek ise Naruto’ydu. Köylüler, ailesi olmadan tek başına büyüyen Naruto’dan korkup çekindikleri için ona kötü davranarak dışladılar. Köylülere kendini kanıtlamaya çalışan Naruto, yıllar geçtikten sonra Ninja Akademisi’nden mezun olur ve dünyasını değiştirmeye başlamaktadır. Shippuden ve Boruto gibi devam dizileri de bulunmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu