Film ve Dizi ÖnerileriYaşam Tarzı

En İyi 5 Yabancı Dizi

İzlenmesi Gereken Dizi Önerileri

Ama Hangisi ailesi olarak sizler için derlediğimiz kategorisinde en başarılı en iyi 5 yabancı diziyi tanıtacağız. Hadi hep birlikte göz atalım!

Breaking Bad

Breaking Bad
Breaking Bad

Listemizin en başında kesinlikle olması gereken bir dizi var. Breaking Bad drama, aksiyon ve her duyguyu izleyicilerine yaşatan bir dizi. 50 yaşında lisede kimya öğretmeni olarak görev yapan Walter White, ileri düzeyde akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Olaylar buradan sonra başlar. Öleceğini öğrenen Walter White’ın tek arzusu ailesine bir miktar para bırakmaktır. Bunun için eski öğrencisi olan Jesse Pinkman ile birlikte uyuşturucu (metamfetamin) üretmeye başlarlar. Kimya konusunda çok başarılı projelere imza atmış olan Walter White ve uyuşturucu piyasasını çok iyi bilen eski öğrencisi ile birlikte bir karavanda yüksek saflıkta, yüksek kalitede dünyanın en iyi metamfetamin üretimini yapmaya başlarlar. Walter White, bundan sonraki olay örgüsüyle birlikte Walter White’ın inanılmaz değişimini anlatan ve listemizin birinci sırasında olmayı hak eden Breaking Bad dizisini sizlere tavsiye ediyoruz.

Prison Break

Prison Break
Prison Break

Listemizin ikinci sırasında olmayı kesinlikle hak eden bir dizi ile karşınızdayız. Prison Break heyecan ve aksiyonu daima en üst düzeyde tutan ve kalitesinden asla ödün vermeyen bir dizidir. “Acaba ne olacak?” heyecan, dram gibi duygu değişimlerini sürekli bir şekilde bize yaşatan nadir dizilerdendir.
Prison Break, işlememiş olduğu bir suçtan dolayı ve bu suçtan dolayı da idam cezası almış Lincol Burrows’u ve kardeşi Michael Scofield’ı ele almaktadır. Michael Scofield kardeşini kurtarmak için tüm legal yolların tükendiğini fark edip onu hapishaneden çıkarmak için bir kaçış planı yapması ve Scofield’ın muazzam zekasını ele almaktadır.

Dexter

Dexter
Dexter

Listemizin üçüncü sırasında ilk 2 sıraya göre daha ilginç ve merak uyandırıcı bir dizimiz var. Dexter, ilk bölümü 2006’da yayınlanan Amerikalı bir drama dizisidir. Ana karakterimiz olan Dexter Morgan, Miami Metro Polis Departmanı’nda kan sıçrama analisti olarak görev alıyor ve aynı zamanda da bir seri katil olarak yaşamını sürdürüyor. Dexter küçük yaşlarda yaşadığı bir travma sonucu elde ettiği bu öldürme dürtülerini baskılamayı öğreten üvey babası ile ilgili diyalogları, gelişen olayları epey dikkat çekiyor. Listemizin 3. sırasında olmayı kesinlikle hak eden Dexter, her izleyicinin izlemesi gereken bir dizidir.

How I Met Your Mother

How I Met Your Mother
How I Met Your Mother

Listemizin dördüncü sırasında yine ilk 3 sıraya kıyasla çok farklı bir konulu dizi ile karşınızdayız. Durum komedisi konusunda olan How I MeT Your Mother izleyicileri sürekli olarak duygu değişimi yaşatır. Dizi, Ted Mosby’nin çocuklarının anneleri ile nasıl tanıştığını sormasıyla başlar. Ted Mosby’nin ise ‘size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım.’ diyerek devam eder. Dizinin diğer karakterleri olan Marshall Eriksen, Lily Aldrin, Robin Scherbatsky ve Barney Stinson ile olan arkadaşlık maceralarını anlatan How I Met Your Mother, 1 sezon içinde sizi bir bölüm kahkahalara boğabilirken, diğer bölüm üzüntüden ağlatabilir. Farklı bir soluk isteyen izleyiciler için How I Met Your Mother harika bir seçenek olacaktır.

Dark

Dark
Dark

Listemizin son sırasında Dark adlı alman dizisi var. Son sırada olmasının sebebi kesinlikle diğer sıraladığımız dizilere kıyasla kötü olması değil, Dark’ın konusu zaman yolculuğu ile ilgili olması ve fazlasıyla beyin yakan bir dizi olması sebebiyle herkese hitap etmeyeceğini düşündüğümüz bir dizi. Fakat kesinlikle bu listede olmayı hak ediyor. Dark kısaca bilim-kurgu ve gerilim türünde bir alman dizisidir. Olay örgüsü Almanya’da Winden kasabasının çocuklarının ortadan kaybolması ile başlamasıyla bölgede yaşayan dört ailenin birbirinden kopuk ilişkilerini, çifte hayatlarını ve karanlık geçmişlerini gözler önüne seren ve üç nesili de kapsayan bir gizemi bizlere izlettirmektedir.
Kesinlikle listenizin başlarına koymanızı gerektiren bir dizi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu